Bulutistan SAP S/4 HANA Bulutu İle Dijital Dönüşüm Yolculuğunuzda Fark Yaratın

SAP S/4HANA, SAP’nin ERP (Enterprise Resource Planning – Kurumsal Kaynak Planlama) yazılım ürün serisindeki en yeni ERP sistemidir. 2015 yılında SAP’nin dördüncü nesil ürünü olarak piyasaya sürülen yazılım, yenilikçi SAP Hana veritabanı teknolojisine dayanır. 

Bellek-içi teknoloji ile çalışan SAP S/4HANA, iş süreçlerini hızlandırıp, işlemsel veri üzerinden gerçek zamanlı analiz yapma imkanı sağlar; süreçleri kontrol etmek ve departmanlar ile fonksiyonel alanları anlamlı bir şekilde birbirine bağlamak için kullanılır. Bireysel modüller; muhasebe, satış, üretim ve pazarlama uygulamalarını içerir. Müşteri veya tedarik zinciri yönetimindeki daha karmaşık görevler de, ERP yazılımı tarafından gerçekleştirilebilir.

SAP S/4HANA ve Bulut

SAP S/4HANA yazılımının tamamen başarılı olması için uygun bir altyapı temeli gereklidir. Müşteriler ve SAP yazılım entegrasyon ortakları bu noktada çoğu zaman farklı yöntemlere başvursa da, SAP yazılımlarını buluta taşımak, hızlı ve güvenli bir altyapıya sahip olmanıza olanak tanır.

Altyapınızı buluta taşımak ayrıca; işletmenizin SAP uygulamalarının esnekliğini artırmaya ve kullandıkça öde modeli ile maliyetlerinizi düşürmeye yardımcı olur. 

SAP ERP ve S/4HANA, Bulutistan SAP/Hana Bulut platformunda tam olarak desteklenir. Bu aynı zamanda tüm Business Suite ve Intelligent Suite bileşenlerini de içerir. Bu ortamın tamamlayıcısı sanal sunucular, bulutta herhangi bir SAP ortamını çalıştırmak için mükemmel bir altyapı sağlar. Yeniden uygulama veya dönüştürme yoktur. Avantajlar netleştikçe, müşterilere gelecekte yükseltme esnekliği sağlanır.

Bulutistan SAP S/4 HANA Bulutu’nun Avantajları Nelerdir?

SAP yazılımları; işinizi daha akıllı, daha hızlı ve daha erişilebilir hale getirmeyi amaçlar. SAP yazılımlarınızı bir bulut altyapısına taşıdığınızda ise, daha yüksek verimlilik, esneklik ve fırsat sunan gelişmiş hizmetleri deneyimlersiniz.

SAP yazılımları, optimize edilmiş bir bulut altyapısı içinde tam potansiyeline ulaşır. Daha da iyisi, bir bulut ortamının gelişmiş ölçeklenebilirliği, performansı ve güvenliği; işinizi tamamen dönüştürebilecek bir BT altyapısı oluşturmanız için HANA, ERP ve diğer SAP çözümlerini tamamlar. 

SAP ile bulutu birleştirmenin avantajları aşağıdaki şekildedir:

1. Gelişmiş özellikleriyle SAP yazılımlarınızı güçlendirir

SAP yazılımlarınızı ve diğer kaynaklarınızı buluta taşıdığınızda altyapınızın yapabileceklerini kökten değiştirmiş olursunuz. Bulutistan SAP/Hana Bulutu; Monitoring, Güvenlik Duvarı Yönetimi & SIEM, İşletim Sistemi & Veri Tabanı Yönetimi vb. birçok özelliğiyle işinizi her yönüyle güçlendirmenizi sağlar.

2. Ölçeklenebilir olması iş akışlarını kolaylaştırır

Ölçeklenebilirlik, bulutun en önemli avantajlarından biridir. Bu yüzden işletmeniz büyüdükçe, BT ihtiyaçlarını sürekli olarak karşılayacak kaynaklara ve yeteneklere sahip olduğunuzdan emin olmanız gerekir. 

Bulutistan SAP/Hana Bulutu, SAP’nin performans taleplerini karşılayabilecek bir altyapı oluşturarak SAP çözümlerinden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olur. 

Ölçeklenebilirliğe ek olarak, bir bulut altyapısı daha fazla çeviklik sağlar. Buluttan aldığınız esneklik, herhangi bir zorluk veya ortam karşısında araçlardan hızlı ve etkili bir şekilde yararlanmanıza olanak tanır. 

Genel olarak, bulutun ölçeklenebilirliği, gelişmiş performans ve üretkenlik için kolaylaştırılmış iş akışlarına yardımcı olur.

3. Erişilebilirlik ve kullanılabilirliği artırır

SAP yazılımları bulut altyapısında, daha yüksek bir erişilebilirlik ve kullanılabilirlik düzeyine sahip olur. Bulutistan SAP/Hana Bulutu gibi bir bulut altyapısı, kullanıcıların herhangi bir zamanda herhangi bir yerde SAP verilerine erişmesini sağlar. Bu, bilgi ve uygulamaları şirket içi veri merkezinde olacağından çok daha fazla kullanılabilir hale getirir.

4. Otomatik yedeklemeler verilerinizi kurtarmayı kolaylaştırır

SAP yazılımlarını Bulutistan Hana Bulutu üzerinde çalıştırdığınızda, yerleşik ve otomatik yedeklemelerle, verileriniz güvende tutulur. Gelişmiş yedekleme özellikleri, bir güvenlik ihlali veya veri kaybı durumunda, verilerinizi kurtarmayı kolaylaştırır. 

5. Güvenliği ve uyumluluğu güçlendirir

Güçlü güvenlik sistemleri, ekibinizin güvenle, kolaylıkla ve gönül rahatlığıyla çalışmasını sağlar. SAP yazılımlarınızı birinci sınıf Bulutistan SAP/Hana Bulutu güvenlik sistemleriyle birleştirmek, verilerinizi korumanıza ve işletmenizin sorunsuz çalışmasına olanak tanır. 

Uyumluluk, SAP yazılımları ve diğer çözümleriniz için bulut güvenliğine yatırım yapmanız için bir başka nedendir. Uyumluluk sağlayan bir BT altyapısı oluşturmak, müşterilerinize güvenilir ve yüksek kaliteli hizmetler sunmanıza yardımcı olur. Bulutistan SAP/Hana Bulutu, üstün özellikleriyle tüm gereksinimleri karşılayan bir bulut sistemi oluşturmanıza olanak tanır. 

6. İlk yatırım maliyetlerini ortadan kaldırır

BT ihtiyacını karşılama noktasında yüksek maliyetli yatırımlardan kaçınmak isteyen işletmeler, Bulutistan SAP/Hana Bulutu ile ilk yatırım maliyetine gerek kalmadan işletmelerinin karlılığını artırabilir.

Bulutistan hizmetlerinin detaylarına ulaşmak için tıklayınız.

Neden Bulutistan SAP/Hana Bulutu?

Altyapısı Equinix’in Türkiye’deki veri merkezinde üzerine kurulan Bulutistan SAP/Hana Bulutu, SAP yazılımları için sektördeki en gelişmiş bulut altyapılarından biridir. Yukarıda saydığımız özellikler, mevcut SAP yazılımlarınızı Bulutistan SAP/Hana Bulutu üzerinde çalıştırdığınızda, elde edebileceklerinizin sadece bir kısmıdır.

En önemli SAP yazılımlarınızı Bulutistan SAP/Hana Bulutu’nda çalıştırmayı seçtiğinizde, BT altyapınız için mümkün olan en yüksek performansa yatırım yaparsınız. SAP yazılımlarınızı kullanmaya devam ederken; daha fazla güç, verimlilik, ölçeklenebilirlik ve güvenlik elde edersiniz. Sorunsuz entegrasyon ve tamamlayıcı hizmetler, gelecek ne getirirse getirsin, işletmenizin ihtiyaçlarını karşılamaya devam edecek bir bulut altyapısı oluşturmanızı sağlar.

SAP/Hana Bulutu kullanmayı düşünen işletmeler, donanım satın aldıklarında, ihtiyaç duyacakları gerekli altyapıyı artık haftalar veya aylar yerine maksimum 2-3 gün içinde alabilir.

Bulutistan SAP/Hana Bulutu’nun en önemli avantajı, altyapınızı işinizin tam ihtiyaçlarına göre ayarlamaktır. Bulutistan Profesyonel Hizmetler ekibi, altyapınızın doğru boyutlandırılmasında size her adımda yardımcı olur. 

SAP S/4HANA için ölçeklenebilir, uygun maliyetli ve geleceğe yönelik bir bulut altyapısı oluşturmak ve yönetmek için hazır mısınız?

Dijital dönüşüm yolculuğunuzda SAP ve Hana Bulutu’nun birlikte nasıl çalışabileceğini, Bulutistan ile hemen iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Yazı

Software As A Service (SaaS) Nedir? Yazılım Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Sonraki Yazı

Platform As A Service (PaaS) Nedir? PaaS vs. IaaS Arasındaki Farklar

İlgili Diğer Yazılar
İletişime Geçin
Kişisel Verilerin Koruması ile ilgili aydınlatma metnini okudum, bu kapsamda bilgilerimin işlenmesini ve saklanmasını kabul ediyorum.
İletişime Geçin
Bulut hizmetleri konusunda yardıma mı ihtiyacınız var? 30 günlük demo talebi için ekibimizle iletişime geçebilirsiniz
Kişisel Verilerin Koruması ile ilgili aydınlatma metnini okudum, bu kapsamda bilgilerimin işlenmesini ve saklanmasını kabul ediyorum.