MySQL

MySQL

Bulutistan MySQL, bulut bilişim teknolojisine dayalı, yüksek kullanılabilirliğe sahip, yüksek performanslı bir veri tabanı hizmeti ve uygulamalarınızın kurulumunu, çalışmasını ve ölçeklenmesini basitleştiren dağıtılmış bir ilişkisel veri tabanı çözümüdür. Uygulama ortamınız içinde özel bir hizmettir ve genel internetle değil, sadece diğer hizmetlerinizle iletişim kurabilir.
BİZİ TERCİH EDENLER
GENEL BAKIŞ Yüksek performansa sahip güvenilir ve ölçeklenebilir bir veri tabanı çözümü!

MySQL Nedir?

Bulutistan MySQL; veri tabanları oluşturmak ve işlemek için kullanılan SQL (Structured Query Language) standartlaştırılmış diline dayanan, platformlar arası, güçlü, esnek ve genişletilebilir bir ilişkisel veri tabanıdır.

Uygulama, veri ambarı, e-ticaret ve günlük kaydı uygulamaları dahil olmak üzere çok çeşitli amaçlar için kullanılır. Web geliştirme ve WordPress gibi çevrimiçi içerik yönetim sistemlerini barındırmak için kullanılan bir LAMP (Linux + Apache + MySQL + PHP) veya LEMP (Linux + Engine-X + MySQL + PHP) yığını kurmak için yaygın olarak yüklenen yazılımlardan biridir.
MySQL Nedir?
Başarı Hikayeleri

“SAP HANA Altyapısı 7 aylık verimli proje süreci sonucunda pazarın öncüsü Bulutistan’a minimum kesinti ve %100 başarı oranı ile taşındı.”

Bulutistan MySQL Avantajlarına Yakından Bakın

"En iyilerin tercihi Bulutistan ile işletmenizi buluta taşıyın!"
Yüksek Kullanılabilirlik Mimarisi
Yüksek Kullanılabilirlik Mimarisi
Çalışmama veya donanım arızası nedeniyle veri tabanının kullanılamama sorununu çözen Bulutistan MySQL çözümü, sektör ortalamasından çok daha iyi, son derece istikrarlı ve güvenilir bir performans elde edebilen yüksek kullanılabilirlik sağlayan bir mimari ile donatılmıştır.
Güvenli Veri Tabanı
Güvenli Veri Tabanı
Bulutistan MySQL çözümü ile master-slave mimarisi sağlanır ve veri yedekliliği etkin bir şekilde garanti edilir. Otomatik yedekleme, manuel yedekleme stratejisiyle birleştirilir. Bu sayede verilerin güvenli olmasını sağlamak için veri tabanı geri alma işlevi desteklenir.
Azaltılmış Maliyetler
Azaltılmış Maliyetler
Bulutistan MySQL çözümü ile işletmeler için ihtiyaç duyulan kaynaklara yüksek maliyetli donanım satın almaya gerek kalmadan gerçek zamanlı olarak ulaşabilir. Bu sayede ilk yatırımlar azaltılır ve kaynak israfının önüne geçilir.
Elastik Ölçeklenebilirlik
Elastik Ölçeklenebilirlik
Bulutistan MySQL çözümü ile veri tabanı kaynakları, işinizin farklı aşamalarında veri tabanı performansı ve depolama alanı gereksinimlerini karşılamak için işinizin yoğunluğuna göre dilediğiniz zaman esnek bir şekilde ölçeklendirilebilir.

Sizin için en ideal MySQL çözümüne
birlikte karar verelim.

BULUTISTAN MySQL Neler Sunuyoruz?
Self Servis ve Yedekleme

Veri yedekleme otomatik olarak desteklenir, fakat herhangi bir zamanda manuel çevrimiçi kendi kendine yedekleme de mevcuttur.

Yedekleme

Hizmetlerinizi daha iyi korumanız için hataların saniyeler içinde otomatik olarak değiştirilebildiği bir izolasyon garanti mekanizması ile donatılmıştır.

İzleme Sistemi

Kullanıcıların veri tabanındaki her şeyi kontrol altında tutabilecekleri ve gerçek zamanlı olarak izleyebilecekleri bir izleme sistemi ile entegre edilmiştir.

İşlem Desteği

Sınırsız satır düzeyinde kilitleme; yalıtılmış, tutarlı, dayanıklı ve tamamen atomik işlem desteği ve çok sürümlü işlem desteği sunar.

Komple İş Akışı Kontrolü

Alan genişletmeyi ve veri tabanı yönetimini otomatikleştiren kendi kendine yönetim özellikleri sağlayan kapsamlı bir çözüm sağlar.

Neden Bulutistan
MySQL?
En iyilerin tercihi Bulutistan ile işletmenizi buluta taşıyın!
Yönetilen Dağıtım
Yönetilen Dağıtım
Bulutistan konsolu ile sadece birkaç tıklamayla üretime hazır bir MySQL veri tabanını birkaç dakika içinde başlatabilir ve bu veri tabanına bağlanabilirsiniz. Veri tabanı sunucunuz için uyarlanmış parametreler ve ayarlarla birlikte gelir.
Kapsamlı Günlük İzleme
Kapsamlı Günlük İzleme
Bulutistan MySQL ile bağlantı erişimi, veri tabanı yükü, sorgu önbelleği ve depolama motoru dahil olmak üzere 70'in üzerinde göstergeyi görüntüleyebilir, tam kontrolü ele alabilir ve veri tabanı durumunuzu izleyebilirsiniz.
7/24 Profesyonel Destek
7/24 Profesyonel Destek
Veri tabanı yönetiminizi planlarken, ortamınızın benzersiz ihtiyaçlarını karşılamak için özelleştirilmiş destek sağlayarak, 7/24 yanınızda olacak uzman bir kadro ile problemlerinize anında çözüm sağlar.
IBM Beacon Ödüllü İş Ortağınız
IBM Beacon Ödüllü İş Ortağınız
IBM Power tabanlı özel bulut mimarileri ile yüzlerce kurumsal müşterisi için benzersiz buluta geçiş projeleri üreten Bulutistan, dünyanın en prestijli ödülleri arasında yer alan IBM Beacon 2020 Ödülü'ne layık görülen tek yerli teknoloji şirketidir.

Rakamlarla Bulutistan

"En iyilerin tercihi Bulutistan ile işletmenizi buluta taşıyın!"
800+
Toplam
Müşteri
50+
Toplam
Veri Hacmi (PB)
%99.9+
Toplam
SLA
50+
Yurtdışı
Hizmeti

Bulut Tabanlı Diğer Servislerimiz

"En iyilerin tercihi Bulutistan ile işletmenizi buluta taşıyın!"
"En iyilerin tercihi Bulutistan ile işletmenizi buluta taşıyın!"
Göz At
"En iyilerin tercihi Bulutistan ile işletmenizi buluta taşıyın!"
Göz At
"En iyilerin tercihi Bulutistan ile işletmenizi buluta taşıyın!"
Göz At
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
İletişim bilgilerime kampanya, tanıtım ve reklam içerikli ticari elektronik ileti gönderilmesine, bu amaçla kişisel verilerimin işlenmesine; tedarikçilerinizle hissedarlarınızla ve bağlı bulunan şirketlerinizle paylaşılmasına izin veriyorum.
Kişisel verileriniz sizinle irtibat kurmak için alınmakta ve işlenmektedir. Aydınlatma metnine ulaşmak için buraya tıklayınız.

Teknoloji Merkezi İçerikleri

"En iyilerin tercihi Bulutistan ile işletmenizi buluta taşıyın!"
Tümünü Görüntüle

MySQL Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

"En iyilerin tercihi Bulutistan ile işletmenizi buluta taşıyın!"
MySQL Nedir, Faydaları Nelerdir?

MySQL, veri tabanlarını yazılıma bağlayarak etkin yönetimini kolaylaştıran, kullanımı ücretsiz, açık kaynaklı bir veri tabanıdır. MySQL; WordPress, Drupal, Joomla, Facebook ve Twitter gibi popüler web uygulamalarında kullanılan en güvenilir veri tabanı yönetim sistemi olarak dünya çapında tanınmaktadır.

MySQL’in faydaları aşağıdaki şekildedir:

 • Üst düzey veri güvenliği
 • İsteğe bağlı ölçeklenebilirlik
 • Yüksek performans
 • 7/24 çalışma süresi
 • Kapsamlı işlem desteği
 • Eksiksiz iş akışı kontrolü
 • Azaltılmış toplam sahip olma maliyeti

MySQL Nasıl Çalışır?

MySQL, verileri depolamak ve işlemek için her tablonun ilişkisini tanımlayan bir veri tabanı oluşturur. İstemciler MySQL'e belirli SQL deyimleri yazarak istekte bulunabilirler. Sunucu uygulaması, istenen bilgilerle yanıt verecek ve bu sayede istemciler tarafında görünecektir.

MySQL Özellikleri Nelerdir?

MySQL’in öne çıkan özellikleri aşağıdaki şekildedir:

 • Açık kaynaktır.
 • Hızlı ve güvenilirdir.
 • Ölçeklenebilirdir.
 • Büyük veri tabanları için destek sağlar.
 • Farklı karakter kümelerini destekler.
 • Birden çok veri türü içerir.

MySQL Hangi Yazılım Dillerini Destekler?

MySQL; PHP, Perl, Python, Ruby, Java, C#, C, C++ vb. birçok popüler dil destekler.

MySQL Nasıl Kurulur?

Hangi Uygulamalar İçin MySQL Kullanılabilir?

MySQL, Netflix ve Amazon gibi birçok ünlü şirketin kullandığı bir veri tabanıdır. Örneklerden de anlayabileceğiniz gibi MySQL daha çok e-ticaret uygulamaları, medya akışı ve yayın uygulamalar için popüler bir seçimdir.

İşletmeler Neden MySQL Kullanmalıdır?

Uzun ömürlülüğü ve popülerliği, MySQL’in kesinlikle radarınızda olması gerektiği anlamına gelir, ancak tam yanıt gerçekten işletmenizin önceliklerine, kaynaklarına ve hedeflerine bağlıdır. Temel olarak MySQL, büyük veya karmaşık bir veri ekibine sahip olmayan küçük işletmeler veya kuruluşlar için iyi bir seçenek olarak kabul edilebilir. Bunun nedeni, düşük maliyetleri ve basit kurulum sürecinin yanı sıra büyük bir topluluğun yaygın desteğidir.

Bulutistan MySQL’i Bu Kadar Hızlı Yapan Nedir?

Özellikle zorlu operasyonel, işlemsel ve üretim ortamlarında kullanılan MySQL, hesaplama ve depolamanın buluta taşınmasıyla birlikte hızını daha da artırdı.

Bulutistan MySQL İşletmemizin Verileri İçin Yeterince Güvenilir midir?

Bulutistan MySQL, tartışmasız en güvenilir veri tabanı yönetim sistemidir. MySQL, veri koruma özellikleriyle uygulamanızın hassas verilerini siber saldırılardan korur.

İşletmeler İçin MySQL Kullanım Maliyetleri Nedir?

MySQL maliyetleri kullanıcı sayısına, profesyonel hizmetlere, bakıma ve desteğe göre farklı aralıklarda ücretlendirilir.

Bulutistan MySQL Hizmetlerinin Kurulum Süreleri Ne Kadar Zaman Alır?

Bulutistan MySQL hizmetlerinin kurulum süreleri ile ilgili detaylı bilgi almak için linke tıklayarak hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bulutistan’dan MySQL Hizmetlerini Alırken, Ek Olarak Hangi Hizmetlerini Servis Olarak Alabilirim?

Türkiye'nin en çok tercih edilen yerli cloud servis sağlayıcılarından biri olan Bulutistan’dan alabileceğiniz birçok hizmet ve servis mevcuttur. Aşağıdaki linklere tıklayarak almak istediğiniz servis ve hizmetlerle ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bulutistan’dan MySQL Hizmeti Alırken, Ek Olarak Yedekleme Hizmeti Alabilir Miyim?

Evet, alabilirsiniz. Linke tıklayarak Bulutistan Bulut Yedekleme Hizmeti (Backup as a Service) hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bulutistan MySQL Kullanmaya Nasıl Başlayabiliriz?

Bulutistan MySQL ile ilgili detaylı bilgi almak için linke tıklayabilir ve profesyonel ekibimizden 7/24 destek alabilirsiniz.

İletişim Formu