Rancher

Rancher

Kubernetes, Docker Swarm ve Apache Mesos'un eksiksiz bir dağıtımını içeren ve herhangi bir bulut platformunda, kapsayıcı kümelerini yönetmeyi kolaylaştıran Bulutistan Rancher, teknoloji liderlerinin dijital dönüşümün bir parçası olarak ürünleri hızla pazara sunmaları için bulut ve DevOps'tan yararlanmalarına yardımcı olan bir çözümdür.
BİZİ TERCİH EDENLER
GENEL BAKIŞ Sıfırdan bir konteyner hizmet platformu oluşturmanıza gerek kalmadan kapsayıcı kümelerini yönetmeyi kolaylaştırın!

Rancher Nedir?

Küme oluşturmayı ve birden çok Kubernetes kümesini yönetmeyi basitleştiren Bulutistan Rancher, bunları izlemek ve yönetmek için kolay bir kullanıcı arabirimi sağlar. DevOps ekiplerine kapsayıcılı iş yüklerini çalıştırmak için entegre araçlar sağlarken, herhangi bir altyapı üzerinde birden çok Kubernetes kümesini yönetmenin operasyonel ve güvenlik zorluklarını da ele alır.

Bulutistan Rancher, yalnızca veri merkezinden buluta ve uca üretim düzeyinde Kubernetes kümeleri dağıtmakla kalmaz, aynı zamanda bunları merkezi kimlik doğrulama, erişim kontrolü ve gözlemlenebilirlik ile birleştirir. Yalın donanım, özel bulutlar, genel bulutlar veya vSphere üzerinde küme dağıtımını düzene koymanıza ve bunları küresel güvenlik ilkelerini kullanarak güvence altına almanıza olanak sağlar.
Rancher Nedir?
Başarı Hikayeleri

“SAP HANA Altyapısı 7 aylık verimli proje süreci sonucunda pazarın öncüsü Bulutistan’a minimum kesinti ve %100 başarı oranı ile taşındı.”

Bulutistan Rancher’ın Avantajlarına Yakından Bakın

"En iyilerin tercihi Bulutistan ile işletmenizi buluta taşıyın!"
Kolay İş Yükü Yönetimi
Kolay İş Yükü Yönetimi
Bulutistan Rancher çözümü; iş yüklerini dağıtmayı, yapılandırma dosyalarını dışa aktarmayı ve mevcut dağıtımlarda sorun gidermeyi kolaylaştıran sezgisel bir web kullanıcı arabirimi içerir. İhtiyacınız olan her şeyi yapmayı kolaylaştıran basitleştirilmiş web kullanıcı arayüzü, Kubernetes konusunda çok deneyimli olmayan geliştiricilerin bile kolayca yönetebileceği bir platform sağlar.
Konteyner Orkestrasyon
Konteyner Orkestrasyon
Projeler oluşturmanıza, iş yüklerini yönetmenize, kopyaları, yük dengeleyici konfigürasyonlarını ve kapsayıcıların diğer özelliklerini tamamlayabilmenize olanak tanıyan Bulutistan Rancher, kullanıcılara daha fazla bilgi sahibi olmak zorunda kalmadan iş yüklerini ve projelerini yönetme olanağı sağlar ve birleşik bir kontrol düzlemi sağlamak için diğer orkestrasyon çözümlerinden yararlanır.
Kimlik Doğrulama ve Yetkilendirme
Kimlik Doğrulama ve Yetkilendirme
Bulutistan Rancher çözümü, bir Kubernetes kümesinde yönetici erişiminin yalnızca nitelikli mühendislik ekibi üyeleriyle sınırlandırıldığından emin olmak için merkezi bir kullanıcı kimlik doğrulama özelliği sağlar. İzinlerde ince ayar yapılmasına ve AD veya LDAP gibi mevcut sistemlerle entegre edilmesine olanak tanıyan güçlü bir RBAC sistemiyle birlikte gelir.
Güvenlik Uyumluluğu
Güvenlik Uyumluluğu
Bulutistan Rancher çözümü, tüm konuşlandırılmış kümeleri tarar, Center for Internet Security'nin kıyaslamalarını karşıladığından emin olmak için değerlendirme testleri yapar ve kullanıma hazır bir özellik sunar. CIS taraması, bir tarama raporunun CSV formatında görüntülenmesini ve indirilmesini sağlamak için kube-bench ve Sonobuoy'dan yararlanır.

Sizin için en ideal Rancher çözümüne
birlikte karar verelim.

BULUTISTAN RANCHER Neler Sunuyoruz?
Kurumsal Düzeyde Kimlik Doğrulama ve SSO

Kurumsal düzeyde OAuth ve LDAP/Active Directory desteği sağlar.

RBAC (Rol Tabanlı Erişim Kontrolleri)

İzole çalışması gereken ekipler ve kullanıcılar için ayrıntılı ve izole rol tanımları hazırlar.

Self Servis/Katalog

Ekipleriniz için self servis deney yapma, ihtiyaç duydukları araç veya ortamları sağlama konusunda esneklik sunan özel kataloglar sağlar.

API First Design

Tüm işlevleri, mevcut ve gelecekte büyüyecek mimarinizle entegrasyon esnekliği sağlayan eşdeğer API çağrılarına sahiptir.

Yedekleme ve Geri Yükleme

Yerleşik bir özellik olarak kurumsal düzeyde etcd yedekleme ve geri yükleme işlemi sağlar.

Küme Sağlama ve İçe Aktarma

Rancher, yeni kümeler oluşturmanıza veya mevcut kümeleri eklemenize olanak tanır

Neden Bulutistan
Rancher?
En iyilerin tercihi Bulutistan ile işletmenizi buluta taşıyın!
Kubernetes Yönetimi İçin Tek Platform
Kubernetes Yönetimi İçin Tek Platform
DevOps ekiplerine kapsayıcılı iş yüklerini çalıştırmak için entegre araçlar sağlarken, birden çok Kubernetes kümesini yönetmenin operasyonel ve güvenlik zorluklarını da ele alıyoruz.
Birden Çok Ortam
Birden Çok Ortam
Bulut ve şirket içi gibi birden çok ortamı aynı anda sağlıyoruz ve kullanılabilir hale getiriyoruz. Böylece, kullanıcının birden çok ortamı kullanmasını ve bunları tek bir birleşik kontrol düzlemi ile kontrol etmesini sağlıyoruz.
7/24 Profesyonel Destek
7/24 Profesyonel Destek
Uzman ekibimiz, gerçek zamanlı yanıtlar sağlayarak 7 gün 24 saat desteğe hazırdır ve herhangi bir problemle karşılaştığınızda, zaman kaybetmeden anında çözüme ulaşmanızı sağlar.
En Hızlı Büyüyen Teknoloji Şirketi
En Hızlı Büyüyen Teknoloji Şirketi
EMEA bölgesindeki en hızlı büyüyen teknoloji firmalarının belirlendiği Deloitte Technology Fast 500 EMEA listesinde Türkiye’de 1., bölgede ise 20. en hızlı büyüyen teknoloji şirketiyiz.

Rakamlarla Bulutistan

"En iyilerin tercihi Bulutistan ile işletmenizi buluta taşıyın!"
800+
Toplam
Müşteri
50+
Toplam
Veri Hacmi (PB)
%99.9+
Toplam
SLA
50+
Yurtdışı
Hizmeti

Bulut Tabanlı Diğer Servislerimiz

"En iyilerin tercihi Bulutistan ile işletmenizi buluta taşıyın!"
Kubernetes kümeleriyle kapsayıcılı uygulamaları kolayca dağıtın, ölçeklendirin ve yükseltin!
Göz At
Uygulamalar arasında sorunsuz çalışmayı kolaylaştırın!
Göz At
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
İletişim bilgilerime kampanya, tanıtım ve reklam içerikli ticari elektronik ileti gönderilmesine, bu amaçla kişisel verilerimin işlenmesine; tedarikçilerinizle hissedarlarınızla ve bağlı bulunan şirketlerinizle paylaşılmasına izin veriyorum.
Kişisel verileriniz sizinle irtibat kurmak için alınmakta ve işlenmektedir. Aydınlatma metnine ulaşmak için buraya tıklayınız.

Teknoloji Merkezi İçerikleri

"En iyilerin tercihi Bulutistan ile işletmenizi buluta taşıyın!"
Tümünü Görüntüle

Rancher Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

"En iyilerin tercihi Bulutistan ile işletmenizi buluta taşıyın!"
Rancher Nedir?

Rancher, Kubernetes kümelerini yönetmek için bir yazılım ürünüdür. Bu, sadece mevcut kümeleri yönetmeyi değil, aynı zamanda yeni kümeler oluşturmayı da içerir.

Rancher Satın Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Rancher vs. Openshift Arasındaki Farklar Nelerdir?

Openshift tam bir yükleyici ile birlikte gelir. AWS, Azure ve GCP gibi birçok bulut sağlayıcısında sağlanabilir.

Ranchers, kümeleri yönetmek için bir web kullanıcı arayüzü ve bir CLI aracı sağlar, herhangi bir kümeyi yönetebilir.

Rancher Nasıl Çalışır?

Rancher yazılımının büyük kısmı, Kubernetes kümelerini çalıştırmak için kullanılan daha küçük bileşenleri içeren Rancher Server içinde çalışır. Rancher Server, ayrı bir küme içinde dağıtılır.

Rancher Nasıl Kullanılır?

Rancher, bulutta kümeler oluşturmak ve komuta etmek için kullanılır, ancak yaşamak için kendisinin de bir bulut sunucusuna ihtiyacı vardır.

Rancher Özellikleri Nelerdir?

Rancher, kümeler arasında güvenliği kolayca yönetmenize olanak tanır. LDAP gibi harici kimlik doğrulama yöntemlerini kullanarak bile kullanıcıları tanımlayabilir, bu kullanıcı izinlerini atayabilir ve Rancher tarafından yönetilen herhangi bir kümedeki kaynaklara atama sağlayabilir.

Altyapı Orkestrasyon

Rancher ile bir Kubernetes kümesini doğrudan konsoldan yönetebilirsiniz. Bu, etcd'nin yedeklenmesini ve geri yüklenmesini, Kubernetes sürümlerinin yükseltilmesini, bozulmuş kümelerin kurtarılmasını ve hatta düğümlerin eklenmesini ve değiştirilmesini içerir.

Konteyner Orkestrasyon

Kubernetes'in tüm özellikleri, kullanımı kolay bir konsola sahip Rancher'da mevcuttur. Projeler oluşturabilir, iş yüklerini yönetebilir, replikalar, yük dengeleyici konfigürasyonları ve diğer kapsayıcı özelliklerini tanımlayabilirsiniz.
Güvenlik özelliklerini kullanarak, kullanıcıların erişebilecekleri alanları tanımlayabilir, onlara Kubernetes ve CLI araçları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak zorunda kalmadan iş yüklerini ve projelerini yönetme olanağı sağlayabilirsiniz. Araçlar hala otomasyon veya komut dosyası oluşturma için kullanılabilir, ancak konsolu kullanmak son kullanıcılar için daha kolay olabilir.

Uygulama Kataloğu

Uygulama Kataloğu (veya Rancher 2.5+ sürümünde Marketplace), Kubernetes'te çalışacak şekilde yapılandırılmış ve doğrulanmış uygulamaların bir listesidir. Uygulamalar, özelleştirmeyi kolaylaştırmak için bazı Rancher uzantıları ile Helm v3 çizelgeleridir. Bunlar konsol kullanılarak kolayca kurulabilir.
Ayrıca, dahil edilmiş başka depolar da vardır ve uygulamaları kümenize kolayca dağıtabilmek için kendinizinkini ekleyebilirsiniz. Bir uygulamayı dağıtmak, arka planda dümen komutlarını çalıştırır, böylece parametreleri kaçırma veya değerleri yanlış anlama konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. Prometheus ve Grafana kullanarak tam izleme dahil birçok uygulama mevcuttur.

Rancher Avantajları Nelerdir?

Rancher’ın avantajları aşağıdaki şekildedir:

 • Rancher, çok kümeli uygulama yönetimini birleştirir.
 • Hibrit ve çoklu bulutu destekler.
 • Jenkins, Gitlab, Travis, Prometheus, Grafana, Fluentd, Istio gibi DevOps araç setleriyle iyi çalışır.
 • Tutarlı güvenlik politikası ve uyumluluğu sağlar.
 • Rancher'ın sadece bir sürümü vardır; %100 ücretsiz ve açık kaynaklı bir yazılımdır.
 • Rancher'dan geçiş yapmak istiyorsanız, hizmetlerde minimum kesinti ile kaldırabilirsiniz.
 • Rancher, Istio ile Hizmet ağının kurulumunu ve yapılandırmasını basitleştirir.
 • Geliştiricilerin üretkenliğini artırır, çünkü Rancher'ı uyguladıktan sonra onları çalıştıran altyapı hakkında endişelenmelerine gerek kalmaz.
 • Rancher'ın yardımıyla yeni çalışanlar bile uygulamaları başlatabilir ve bir Kubernetes uzmanı bile olmadan üretim düzeyinde hızlı bir şekilde birbirine bağlayabilir.

Rancher Nasıl Kurulur?

Rancher Kullanım Senaryoları Nelerdir?

Rancher'ın Kubernetes ile çalışmamıza nasıl yardımcı olabileceğini vurgulayan bazı kullanım senaryoları aşağıdaki gibidir:

Kubernetes'i Benimsemek

Rancher için harika bir kullanım örneği, Kubernetes'i benimseme sürecinde DevOps ekipleri içindedir. Rancher, birkaç karmaşık parçayı soyutlayan ve DevOps ekibindeki mühendislere Kubernetes'in öğrenme eğrisini azaltan kullanıcı merkezli yönetim arabirimi de dahil olmak üzere çeşitli entegre araçlar ve özellikler sunar.

Birden Çok Küme Kullanma

Rancher, birden çok Kubernetes kümesi çalıştıran DevOps ekipleri için de yararlıdır. Rancher, bu kümeleri birleştirmek için özellikler sağlar ve tek bir Rancher Sunucusu bir ile bir milyon arasında bağlantı kurabilir. Operatörler, Rancher UI veya grubundaki açılır menüleri kullanarak kümeler arasında geçiş yapabilir ve daha kolay tanımlama için kümeyi yeniden adlandırabilir.

Edge Computing

Rancher ayrıca, bir uç ağının düğümleri içinde Kubernetes çalıştırmayı desteklemek için K3 sağlar ve uç bilgi işlemden yararlanır. K3, daha düşük bellek gereksinimi ile ARM ve IoT cihazlarını destekleyen hafif ve üretime hazır bir Kubernetes dağıtımıdır.

Rancher Mimarisi

Rancher sunucusu aynı anda birden çok Kubernetes kümesini yönetebilir.

Kullanıcılar, Kimlik Doğrulama Proxy'si aracılığıyla birden çok Kubernetes kümesini yönetebilir. Kimlik Doğrulama Proxy'si, tüm Kubernetes API çağrılarını aşağı akış kümelerine iletir.

En iyi performans ve güvenlik için Rancher sunucusuna özel bir Kubernetes kümesi önerilir. Rancher'ı dağıttıktan sonra kümeler oluşturabilir veya içe aktarabiliriz.

Rancher Hangi Yazılım Dilleri ile Çalışır?

Jenkins, Gitlab, Travis, Prometheus, Grafana, Fluentd, Istio gibi DevOps araç setleriyle iyi çalışır.

Rancher İle Gerçek Zamanlı Veri Analizi Mümkün Mü?

Rancher yığınınızın her katmanında sürekli görünürlük elde etmek için, bulutta yerel ortamları gerçek zamanlı olarak izlemek için özel olarak tasarlanmış bir izleme çözümüne ihtiyacınız vardır. Bir izleme çözümü; kapsayıcılarınızdan ve ana bilgisayarlarınızdan ölçümler, izlemeler ve günlükler toplayan ve bunları görselleştirme, analiz ve uyarı için hesabınıza ileten açık kaynaklı bir yazılımlardır.

Cloud Migration Sürecinde Rancher Çözümünden Nasıl Faydalanabilirsiniz?

Rancher Türleri ve Çözümleri Nelerdir?

Rancher tarafından yönetilen kümeler aşağıdaki türlere ayrılır:

 • Barındırılan Kubernetes Sağlayıcıları — Burada Rancher Elastic Kubernetes Engine (EKS) gibi bulut hizmetleri sağlayıcılarında bir Kubernetes kümesi sağlar.
 • Rancher'ın sadece mevcut bir Kubernetes kümesine bağlandığı Kayıtlı Kubernetes Kümeleri (Registered Kubernetes Clusters) - Rancher, küme içinde Rancher Sunucusu ile iletişim kurmak için kullanılan aracıları kurar.
 • Özel düğümler için Rancher tarafından başlatılan Kubernetes kümeleri — Burada Rancher, özel bir küme oluşturmak üzere Kubernetes'i mevcut düğümlere yüklemek için Rancher Kubernetes Engine'i (RKE) kullanır.
 • Bir altyapı sağlayıcısındaki düğümler için Rancher tarafından başlatılan Kubernetes — Bu senaryoda Rancher, bir bulut sağlayıcısındaki hesaplama düğümlerini sağlar. Ardından Rancher, yeni düğümlerde Kubernetes sağlamaya devam eder.

Hangi İşletmeler Rancher Servisini Kullanmalıdır?

Dört milyonun üzerinde indirme ile Rancher, üretimde konteyner çalıştırma konusunda ciddi olan ekiplerin hızla tercih ettiği araçlardandır. Finans, sağlık, askeri, kamu, perakende, üretim ve eğlence sektörlerinde 200'den fazla işletme Rancher ile ticari olarak etkileşime girmektedir, çünkü Rancher'ın diğer çözümlerden daha iyi çalıştığını bilirler. Buna şirketlere Sony, IBM, Tyco, Align Technologies ve daha fazlası gibi büyük işletmeler de dahildir.

Hangi Uygulamalar İçin Rancher Kullanılabilir?

Rancher kullanıcıları, tek bir düğme tıklamasıyla uygulama kataloğundan çok kapsayıcılı kümelenmiş bir uygulamanın tamamını dağıtabilir. Kullanıcılar, dağıtılan uygulamaları yönetebilir ve uygulamanın yeni sürümleri kullanıma sunulduğunda tam otomatik yükseltmeler gerçekleştirebilir.

İşletmeler Neden Rancher Kullanmalıdır?

Yönetilecek çok sayıda kümeniz varsa, Rancher kümede birden çok projede bulunan kullanıcılarla kullanmak için harika bir araçtır. Kullanıcıları tek bir yerden yönetmenizi ve tüm projelere uygulamanızı sağlar. Ayrıca grup ve konfigürasyonları görüntülemek için "tek bir platform" sağlar.

Neden Bulutistan Rancher Çözümlerini Satın Almalısınız?

 • Etkili kurumsal Kubernetes küme özellikleri
 • Kolay kurulum ve sıfır kesintili Kubernetes yükseltmeleri
 • Birden çok kümenin merkezi yönetimi
 • Merkezi Kubernetes güvenliği
 • Otomatik Kubernetes İşlemleri
 • SSO dahil olmak üzere granüler RBAC ve kullanıcı yönetimi
 • Küme yedekleme ve kurtarma

Bulutistan Rancher İşletmemizin Verileri İçin Yeterince Güvenilir Midir?

Güvenlik, Bulutistan Rancher özelliklerinin merkezinde yer alır. Rancher, tüm popüler kimlik doğrulama araçları ve hizmetleriyle entegrasyondan kurumsal düzeyde bir RBAC özelliğine kadar, Kubernetes kümelerinizi daha da güvenli hale getirir.

İşletmeler İçin Rancher Kullanım Maliyetleri Nelerdir?

Rancher maliyetleri kullanıcı sayısına, profesyonel hizmetlere, bakıma ve desteğe göre farklı aralıklarda ücretlendirilir.

Bulutistan Rancher Hizmetlerinin Kurulum Süreleri Ne Kadar Zaman Alır?

Bulutistan Rancher hizmetlerinin kurulum süreleri ile ilgili detaylı bilgi almak için linke tıklayarak hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bulutistan Rancher Hizmetlerini Alırken, Ek olarak Hangi Hizmetlerini Servis Olarak Alabilirim?

Türkiye'nin en çok tercih edilen yerli cloud servis sağlayıcılarından biri olan Bulutistan’dan alabileceğiniz birçok hizmet ve servis mevcuttur. Aşağıdaki linklere tıklayarak almak istediğiniz servis ve hizmetlerle ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bulutistan Rancher Kullanmaya Nasıl Başlayabiliriz?

Bulutistan Rancher ile ilgili detaylı bilgi almak için linke tıklayabilir ve profesyonel ekibimizden 7/24 destek alabilirsiniz.

İletişim Formu