Bulutistan
Redis

Redis

Redis protokol standartlarıyla uyumlu ve veri kalıcılığı sağlayabilen bir bellek veri tabanı çözümü olan Bulutistan Redis, yüksek güvenilirliğe sahip çift sunuculu etkin bekleme mimarisine ve sorunsuz bir şekilde genişletilebilen bir küme mimarisine dayanır.
BİZİ TERCİH EDENLER
GENEL BAKIŞ Redis uyumlu elastik önbelleğe alma ve depolama hizmeti!

Redis Nedir?

Bulutistan Redis; farklı türde iş senaryoları geliştirmenize yardımcı olacak çok çeşitli veri yapısı seçeneklerine sahiptir ve birincil-ikincil etkin yedekleme, olağanüstü durum kurtarma için otomatik geçiş, veri yedekleme, yük devretme ve örnek izleme gibi eksiksiz bir veri tabanı hizmetleri seti sunar.

Yüksek okuma-yazma performansına sahip senaryoların ve esnek olarak büyütüp küçültme kapasitesine sahip işletmelerin iş gereksinimlerini karşılar.
Redis Nedir?
Başarı Hikayeleri

“SAP HANA Altyapısı 7 aylık verimli proje süreci sonucunda pazarın öncüsü Bulutistan’a minimum kesinti ve %100 başarı oranı ile taşındı.”

Bulutistan Redis Avantajlarına Yakından Bakın

"En iyilerin tercihi Bulutistan ile işletmenizi buluta taşıyın!"
Kararlı Mimari
Kararlı Mimari
Çift sunuculu etkin bekleme mimarisi son derece güvenli olan Bulutistan Redis çözümü, veri kalıcılığı sağlar. Bulutistan dağıtılmış sistemi ve SSD yüksek performanslı depolamayı temel alır. Güvenilir veri yedeklemesi sağlamak için çift sunuculu etkin bekleme mimarisi ve veri kalıcılık mekanizması birlikte çalışır.
Hızlı Esneklik
Hızlı Esneklik
Bulutistan Redis çözümü ile ürünlerin kapasitesi esnek bir şekilde genişletilebilir ve bu sayede performans sonsuza kadar artırılabilir. Ayrıca depolama kapasitesi, ağ verimi ve bağlantı sayısı sonuna kadar genişletilebilir
Yüksek Performans
Yüksek Performans
Bulutistan Redis çözümü, çoğu iş senaryosunun gereksinimlerini karşılayabilecek ultra yüksek performans sunar ve yüksek hızlı bir önbellek katmanı geliştirme ihtiyacını ortadan kaldırarak geliştirme sürenizi önemli ölçüde azaltır.
Düşük Maliyetler
Düşük Maliyetler
Bulutistan Redis çözümü, bulutta dağıtılır, bu da ilk maliyetlerini büyük ölçüde azaltır. Esnek faturalandırma yöntemi, sadece kullandığınız bilgi işlem kaynakları için ödeme yapmanıza olanak tanır. Böylece çeşitli iş ihtiyaçlarınız düşük maliyetlerle karşılanır.

Sizin için en ideal Redis çözümüne
birlikte karar verelim.

BULUTISTAN REDIS Neler Sunuyoruz?
Olağanüstü Durum Kurtarma Koruması

Yerel, uzak ve bölgeler arası felaket kurtarma desteklenir, bu da fiziksel katmandaki felaketlerin neden olduğu örnek verilerinin kayıplarını etkili bir şekilde önler.

Çok Katmanlı Ağ Güvenliği Koruması

VPC özel ağı, ağı doğrudan TCP katmanında korur. DDOS koruması, büyük akış saldırılarını gerçek zamanlı olarak izler ve ortadan kaldırır.

Veri Aktarımı

Çeşitli senaryolardaki kaynak veriler, işinizin sorunsuz bir şekilde buluta kolayca geçmesine olanak tanır ve manuel geçiş ihtiyacını ortadan kaldırır.

Özel Uyarılar

Gelişmiş risk uyarılarını etkinleştirerek sorunları hızlı bir şekilde bulup çözmenize yardımcı olmaya olanak tanır.

Kapsamlı Günlük İzleme

Gelen/giden trafik, CPU yükü ve QPS dahil olmak üzere 30'dan fazla profesyonel veri metriğinin izlenmesini ve görselleştirilmesini destekler.

Neden Bulutistan
Redis?
En iyilerin tercihi Bulutistan ile işletmenizi buluta taşıyın!
Yönetilen Dağıtım
Yönetilen Dağıtım
Sadece birkaç tıklamayla, üretime hazır bir Redis hizmetini başlatabilir ve bu hizmete bağlanabilirsiniz. Bu, hizmeti manuel olarak kurma, dağıtma ve bakımını yapma ihtiyacını ortadan kaldırarak işçilik maliyetlerini büyük ölçüde azaltır.
Veri Koruma Mekanizması
Veri Koruma Mekanizması
Bulutistan, bulut sunucusu verilerini düzenli olarak yedekleyerek veri güvenilirliğini artırır ve veri kaybıyla ilgili endişeleri ortadan kaldırır. Ayrıca manuel veri yedeklemeyi de destekler. Bu özellikler, veri güvenilirliğini garanti eder.
7/24 Profesyonel Destek
7/24 Profesyonel Destek
Profesyonel ekibimiz, problemlerinizi çözmek için gerçek zamanlı yanıtlar sağlayarak 7 gün 24 saat desteğe hazırdır ve vakit kaybetmeden hemen çözüme ulaşmanıza olanak tanır.
20+ Kurumsal Referans
20+ Kurumsal Referans
Bulutistan; sağlık, prodüksiyon, lojistik, perakende, otomotiv, reklam & pazarlama, sanayi, eğitim, oyun ve bilişim dahil 15 farklı sektörde 20'den fazla kurumsal işletmenin tercih ettiği bir teknoloji şirketidir.

Rakamlarla Bulutistan

"En iyilerin tercihi Bulutistan ile işletmenizi buluta taşıyın!"
800+
Toplam
Müşteri
50+
Toplam
Veri Hacmi (PB)
%99.9+
Toplam
SLA
50+
Yurtdışı
Hizmeti

Bulut Tabanlı Diğer Servislerimiz

"En iyilerin tercihi Bulutistan ile işletmenizi buluta taşıyın!"
"En iyilerin tercihi Bulutistan ile işletmenizi buluta taşıyın!"
Göz At
"En iyilerin tercihi Bulutistan ile işletmenizi buluta taşıyın!"
Göz At
"En iyilerin tercihi Bulutistan ile işletmenizi buluta taşıyın!"
Göz At
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
İletişim bilgilerime kampanya, tanıtım ve reklam içerikli ticari elektronik ileti gönderilmesine, bu amaçla kişisel verilerimin işlenmesine; tedarikçilerinizle hissedarlarınızla ve bağlı bulunan şirketlerinizle paylaşılmasına izin veriyorum.
Kişisel verileriniz sizinle irtibat kurmak için alınmakta ve işlenmektedir. Aydınlatma metnine ulaşmak için buraya tıklayınız.

Teknoloji Merkezi İçerikleri

"En iyilerin tercihi Bulutistan ile işletmenizi buluta taşıyın!"
Tümünü Görüntüle

Redis Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

"En iyilerin tercihi Bulutistan ile işletmenizi buluta taşıyın!"
Redis Nedir, Faydaları Nelerdir?

Redis; veri tabanı, önbellek ve mesaj aracısı olarak kullanılan açık kaynaklı (BSD lisanslı), bellek içi veri yapısı deposudur. Dizeler, karmalar, listeler, kümeler, aralık sorgularıyla sıralanmış kümeler, bitmapler, hiperloglar, yarıçap sorguları ve akışlarla coğrafi uzamsal dizinler gibi veri yapılarını destekler.

Redis’in faydaları aşağıdaki şekildedir:

 • 512 MB büyüklüğündeki anahtar ve değer çiftlerinin depolanmasına izin verir.
 • Redis Hashing adlı kendi karma mekanizmasını kullanır.
 • Veri replikasyonu sunar.
 • Önbelleği arızalara dayanabilir ve kesintisiz hizmet sağlar.
 • Tüm popüler programlama dillerinde istemcileri vardır.
 • Bir pub/sub mesajlaşma sistemi sunar.
 • Büyük miktarda veriyi önbelleğine çok kolay bir şekilde eklemeye izin verir.
 • Raspberry Pi ve ARM cihazlarına kurulabilir.
 • Redis protokolü, bir istemcinin uygulanmasını kolaylaştırır.

Redis Nasıl Çalışır?

Redis'i yerel olarak yükleyebilir ve denemek için sunucunuza bağlayabilirsiniz. Bu muhtemelen gidilecek en kolay yoldur. Bulutistan Redis gibi hizmetlerle çok fazla uğraşmak zorunda kalmadan bir prototip oluşturabilirsiniz.

Redis Nasıl Kullanılır?

Redis’te sunucuyu çalıştırdıktan sonra yapmanız gereken başka bir şey yoktur. Kendinizi hazır hale getirmek için şema yapılandırması veya özel yapılandırma gerekmez. Hizmet çalıştığı sürece ona bağlanabilir ve uygulamanızın ihtiyaç duyduğu şekilde kullanabilirsiniz.

Redis Bir Cache Sistemi mi, Bir Veri Tabanı mıdır?

Redis, birkaç megabayttan yüzlerce terabayta kadar çeşitli veri boyutları için bir veri tabanıdır. Redis Enterprise ile Redis'i tek bir sistemde hem bellek içi önbellek hem de birincil veri tabanı olarak kullanabilir, böylece iki ayrı sistemin karmaşıklığını ve gecikmesini ortadan kaldırabilirsiniz.

Redis Özellikleri Nelerdir?

Redis’in öne çıkan özellikleri aşağıdaki şekildedir:

 • Bellek içi veri deposu
 • Yüksek kullanılabilirlik ve ölçeklenebilirlik
 • Veri Kalıcılığı
 • Zengin veri yapıları
 • Basitlik

Redis Hangi Yazılım Dillerini Destekler?

Redis; C, Ruby, Java, JavaScript ve Python gibi tüm popüler dillerde geliştirilmiş istemci API'lerine sahiptir.

Redis Nasıl Kurulur?

Hangi Uygulamalar İçin Redis Kullanılabilir?

Hızlı performansı nedeniyle Redis; oyun oynama, skor tabloları, gerçek zamanlı analitik, araç çağırma, sohbet/mesajlaşma, medya akışı ve yayın uygulamalar için popüler bir seçimdir.

İşletmeler Neden Redis Kullanmalıdır?

Redis’in kullanım kolaylığı, temel veri yapıları süreçler ve hizmetler arasında kolayca paylaşıldığından, onu hızlı geliştirme ve hızlı uygulamalar için ideal hale getirir.

Bulutistan Redis’i Bu Kadar Hızlı Yapan Nedir?

Bulutistan Redis, RAM tabanlı bir veri deposudur. RAM erişimi, rastgele disk erişiminden en az 1000 kat daha hızlıdır.

Bulutistan Redis İşletmemizin Verileri İçin Yeterince Güvenilir midir?

Bulutistan Redis, tasarım ilkelerini göz önünde bulundurduğunuz sürece, veri depolamak için çok güvenilirdir.

İşletmeler İçin Redis Kullanım Maliyetleri Nedir?

Redis maliyetleri kullanıcı sayısına, profesyonel hizmetlere, bakıma ve desteğe göre farklı aralıklarda ücretlendirilir.

Bulutistan Redis Hizmetlerinin Kurulum Süreleri Ne Kadar Zaman Alır?

Bulutistan Redis hizmetlerinin kurulum süreleri ile ilgili detaylı bilgi almak için linke tıklayarak hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bulutistan’dan Redis Hizmetlerini Alırken, Ek Olarak Hangi Hizmetlerini Servis Olarak Alabilirim?

Türkiye'nin en çok tercih edilen yerli cloud servis sağlayıcılarından biri olan Bulutistan’dan alabileceğiniz birçok hizmet ve servis mevcuttur. Aşağıdaki linklere tıklayarak almak istediğiniz servis ve hizmetlerle ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bulutistan’dan Redis Hizmeti Alırken, Ek Olarak Yedekleme Hizmeti Alabilir Miyim?

Evet, alabilirsiniz. Linke tıklayarak Bulutistan Bulut Yedekleme Hizmeti (Backup as a Service) hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bulutistan Redis Kullanmaya Nasıl Başlayabiliriz?

Bulutistan Redis ile ilgili detaylı bilgi almak için linke tıklayabilir ve profesyonel ekibimizden 7/24 destek alabilirsiniz.

İletişim Formu