Bulutistan
Uygulama Güvenliği (Application Security)

Uygulama Güvenliği
(Application Security)

Uygulama geliştirme ve tasarımı sırasında ortaya çıkan güvenlik endişelerinin yanı sıra, dağıtıldıktan sonra uygulamaları korumaya yönelik yöntem ve prosedürleri de içeren Bulutistan Uygulama Güvenliği; uygulama içindeki verilerin veya kodların çalınmasını veya ele geçirilmesini önlemek için uygulama düzeyinde kullanılan bir güvenlik çözümüdür.
BİZİ TERCİH EDENLER
GENEL BAKIŞ Modern uygulama güvenliği ile risklerinizi minimuma indirin!

Uygulama Güvenliği Nedir?

İşletmelerin güvenlik uygulamalarını iyileştirmesine, uygulamalardaki güvenlik kusurlarını tespit etmesine, onarmasına ve önlemesine olanak tanıyan Bulutistan Uygulama Güvenliği; gereksinim analizi, tasarım, uygulama, test ve bakım dahil olmak üzere tüm uygulama yaşam döngüsünü kapsar.

Bulutistan, yazılımdan yararlanmanın düzenli olarak yeni yollarını bulan bilgisayar korsanlarının önüne geçmek için çözümlerini düzenli olarak günceller.
Uygulama Güvenliği Nedir?
Başarı Hikayeleri

“SAP HANA Altyapısı 7 aylık verimli proje süreci sonucunda pazarın öncüsü Bulutistan’a minimum kesinti ve %100 başarı oranı ile taşındı.”

Bulutistan Uygulama Güvenliği Avantajlarına Yakından Bakın

"En iyilerin tercihi Bulutistan ile işletmenizi buluta taşıyın!"
Yüksek Verimlilik
Yüksek Verimlilik
Sağlam güvenlik programları, sık yedeklemeler, düzenli güncellemeler ve güçlü olay müdahale planları içeren Bulutistan Uygulama Güvenliği çözümü, herhangi bir siber saldırı karşısında işletmenizin bu saldırıları önlemesine olanak tanır. Saldırılar gerçekleşse bile işletmenin saldırıdan hızlı ve etkili bir şekilde kurtulmasına yardımcı olur.
Gerçek Zamanlı Görünürlük
Gerçek Zamanlı Görünürlük
Bulutistan Uygulama Güvenliği çözümü; ağlar, uygulamalar, veriler ve sistemler de dahil olmak üzere BT ortamında daha fazla gerçek zamanlı görünürlük sağlar. Bu sayede siber saldırılar, henüz gerçekleşmeden önce durdurulabilir ve güvenlik açıkları, bilgisayar korsanları onları bulmadan önce giderilir.
Sürekli ve Otomatik Tarama
Sürekli ve Otomatik Tarama
Bulutistan Uygulama Güvenliği çözümü, projeleri rastgele aralıklarla manuel olarak taramak yerine, işletmede kullanılan tüm güvenlik araçlarında otomatik taramaları planlamak için tek bir arabirim sağlar. Bu sayede tek bir ekrandan her taramanın sıklığı merkezi olarak ayarlanabilir ve taramayı tetikleyecek eylem basitçe tanımlanabilir.
Merkezi Yönetim
Merkezi Yönetim
Bulutistan Uygulama Güvenliği çözümü, birçok farklı kaynaktan gelen güvenlik açıklarını birleştirilmiş ve bağlantılı bir şekilde bir araya getirerek bunları BT yöneticilerine yönlendirir, güvenlik açıklarının iyileştirilmesine ilişkin benzersiz bir görünürlük sunar ve iyileştirme hızı ölçümlerini izlemeyi çok daha kolay hale getirir.

Sizin için en ideal Uygulama Güvenliği çözümüne
birlikte karar verelim.

BULUTISTAN UYGULAMA GÜVENLİĞİ Neler Sunuyoruz?
Test Araçları

Uygulama güvenliği test araçları, olası uygulama güvenlik açıklarının ortaya çıkarılmasına yardımcı olur.

Web Uygulaması Güvenlik Duvarı

Sunucu ile gelen-giden trafik arasında bir bariyer görevi görerek web uygulamasını zararlı HTTP trafiğine karşı korur.

DDoS Saldırılarını Azaltma

Sistem ve uygulama güvenlik araçlarını kullanarak meşru istekleri doğru şekilde yönlendirmenizi ve saldırı trafiğini dağıtmanızı sağlar.

Kapsamlı Uygulama Güvenliği

Çevrimiçi uygulamanızın alan adı sistemini; ortadaki adam saldırılarından, DNS önbellek zehirlenmesinden ve diğer DNS sorunlarından korur.

Neden Bulutistan
Uygulama Güvenliği?
En iyilerin tercihi Bulutistan ile işletmenizi buluta taşıyın!
Otomatik Süreçler
Otomatik Süreçler
Önceden tanımlanmış kriterleri karşılayan güvenlik açıkları için otomatik olarak sorunları çözen ve önceden tanımlanmış kurallara göre bildirimler gönderen Bulutistan, işlerinizin her zaman yolunda gitmesini sağlar.
Proaktif Güvenlik
Proaktif Güvenlik
Bulutistan, uygulamanızı ve kullanıcıların bu uygulamada nasıl davrandığını sürekli izleyerek proaktif bir güvenlik stratejisi yürütür. Dikkate değer herhangi bir şey hemen tespit edilir.
Uzman Personel
Uzman Personel
Bulutistan sadece güvenlik hizmetleri sağlamakla kalmaz, aynı zamanda proaktif önlemler almak için özel uzmanlarla çalışır ve müşterilerinizde güven oluşturmak için önemli bir faktör olan 3. taraf denetimleri de sağlar.
20+ Kurumsal Referans
20+ Kurumsal Referans
Bulutistan; sağlık, prodüksiyon, lojistik, perakende, otomotiv, reklam & pazarlama, sanayi, eğitim, oyun ve bilişim dahil 15 farklı sektörde 20'den fazla kurumsal işletmenin tercih ettiği bir teknoloji şirketidir.

Rakamlarla Bulutistan

"En iyilerin tercihi Bulutistan ile işletmenizi buluta taşıyın!"
800+
Toplam
Müşteri
50+
Toplam
Veri Hacmi (PB)
%99.9+
Toplam
SLA
50+
Yurtdışı
Hizmeti

Bulut Tabanlı Diğer Servislerimiz

"En iyilerin tercihi Bulutistan ile işletmenizi buluta taşıyın!"
İşletmenizi, tehditlere ve güvenlik açıklarına karşı korumak için çok katmanlı bir güvenlik yaklaşımı.
Göz At
İzinsiz giriş önlemeyi bir üst seviyeye taşıyın.
Göz At
Bulut tabanlı WAF ile kurumsal siber güvenlik riskini en aza indirin.
Göz At
Operasyonel ve güvenlik günlüklerinde gerçek zamanlı tehdit algılama!
Göz At
Güvenli, istikrarlı ve ölçeklenebilir bir trafik dağıtım hizmeti!
Göz At
"En iyilerin tercihi Bulutistan ile işletmenizi buluta taşıyın!"
Göz At
"En iyilerin tercihi Bulutistan ile işletmenizi buluta taşıyın!"
Göz At
"En iyilerin tercihi Bulutistan ile işletmenizi buluta taşıyın!"
Göz At
"En iyilerin tercihi Bulutistan ile işletmenizi buluta taşıyın!"
Göz At
"En iyilerin tercihi Bulutistan ile işletmenizi buluta taşıyın!"
Göz At
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
İletişim bilgilerime kampanya, tanıtım ve reklam içerikli ticari elektronik ileti gönderilmesine, bu amaçla kişisel verilerimin işlenmesine; tedarikçilerinizle hissedarlarınızla ve bağlı bulunan şirketlerinizle paylaşılmasına izin veriyorum.
Kişisel verileriniz sizinle irtibat kurmak için alınmakta ve işlenmektedir. Aydınlatma metnine ulaşmak için buraya tıklayınız.

Teknoloji Merkezi İçerikleri

"En iyilerin tercihi Bulutistan ile işletmenizi buluta taşıyın!"
Tümünü Görüntüle

Uygulama Güvenliği Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

"En iyilerin tercihi Bulutistan ile işletmenizi buluta taşıyın!"
Uygulama Güvenliği Nedir, Faydaları Nelerdir?

Bilgisayar korsanlarından, veri ihlallerinden ve diğer kaynaklardan gelen tehditleri önlemeye ve düzeltmeye yardımcı olmak için bir işletmenin yazılımına eklenen bir dizi en iyi uygulama, işlev veya özelliktir. Nihai amacı, güvenlik uygulamalarını iyileştirmek ve sonuç olarak, uygulamalardaki güvenlik kusurlarını tespit etmek, onarmak ve önlemektir.

Uygulama Güvenliğinin Faydaları

İşletmeler, yaptıkları neredeyse her şeye güç katmak için uygulamalara güvenir. Bu nedenle uygulamaları güvende tutmanız gerekir. İşletmelerin uygulama güvenliğine yatırım yapmasının önemli nedenleri aşağıda şekildedir:

 • Hem dahili hem de üçüncü taraf kaynaklardan gelen riski azaltır.
 • İşletmelerin marka imajını korur.
 • Müşteri verilerini güvende tutar ve müşteri güvenini oluşturur.
 • Hassas verileri sızıntılardan korur.

Uygulama Güvenliği Nasıl Çalışır?

Uygulama dağıtım ortamını göz önünde bulundurarak, geliştirmeden test etmeye ve dağıtım sonrası incelemelere kadar güvenlik açıklarını uzak tutmak için birkaç adım içerir. Bu adımlar, uygulama tasarımından kod incelemesine ve dağıtım sonrasına kadar uzanır.

Uygulama Güvenliği Nasıl Kullanılır?

Bir işletmenin kullanabileceği çeşitli uygulama güvenliği programları, hizmetleri ve cihazları vardır. Güvenlik duvarları, antivirüs sistemleri ve veri şifreleme, yetkisiz kullanıcıların bir sisteme girmesini önlemek için sadece birkaç örnektir. Bir işletme belirli, hassas veri kümelerini tahmin etmek isterse, bu kaynaklar için benzersiz uygulama güvenliği ilkeleri oluşturabilir.

Uygulama Güvenliği Özellikleri Nelerdir?

Kimlik doğrulama, yetkilendirme, şifreleme, günlüğe kaydetme ve uygulama güvenlik testleri, uygulama güvenlik özelliklerine örnektir.

Uygulama Güvenliği Nasıl Kurulur?

Uygulama Güvenliği Testleri Nelerdir?

Farklı uygulama güvenliği (AppSec) test yöntemleri mevcuttur ve her birinin kendi güçlü ve zayıf yönleri vardır. En popüler uygulama güvenliği testi türlerinden bazıları aşağıdakileri içerir:

 • Static Application Security Testing (SAST)
 • Dynamic Application Security Testing (DAST)
 • Interactive Application Security Testing (IAST)
 • Penetration Testing

Uygulama Güvenliği Testleri Nasıl Yapılır?

Uygulama Güvenliği Testi (AST), güvenlik açıklarını belirleyip düzelterek uygulamaları güvenlik tehditlerine karşı daha dayanıklı hale getirme sürecidir.

Başlangıçta, AST manuel bir işlemdi. Fakat modern ve yüksek hızlı geliştirme süreçlerinde AST’nin otomatikleştirilmesi gerekir. Kurumsal yazılımların artan modülerliği, çok sayıda açık kaynak bileşeni ve çok sayıda bilinen güvenlik açıkları ve tehdit vektörlerinin tümü, otomasyonu gerekli kılar. Çoğu işletme, AST'yi yürütmek için uygulama güvenlik araçlarının bir kombinasyonunu kullanır.

Uygulama Güvenliği Araçları ve Çözümleri Nelerdir?

 • Web Application Firewall (WAF)
 • Runtime Application Self-Protection (RASP)
 • Software Composition Analysis (SCA)
 • Static Application Security Testing (SAST)
 • Dynamic Application Security Testing (DAST)
 • Interactive Application Security Testing (IAST)
 • Mobile Application Security Testing (MAST)
 • CNAPP

Uygulama Güvenliği Hangi Geliştirme Aşamasında Uygulanır?

Uygulama geliştirmenin tüm aşamalarında uygulama güvenlik testleri yapılmalıdır.

Hangi Uygulamalar İçin Uygulama Güvenliği Kullanılabilir?

Uygulamalar geliştirilirken ve tasarım aşamasında güvenlik ile ilgili problemler ortaya çıkabilir. Aynı zamanda uygulamaların dağıtıldıktan sonra da koruması gerekir. Bu yüzden tüm uygulamalarınız için “Uygulama Güvenliği” ni kullanmanız gerekir.

İşletmeler Neden Uygulama Güvenliği Kullanmalıdır?

Uygulama güvenliği, işletmenizin güvenli uygulamalarla güçlü bir güvenlik duruşu oluşturmasına yardımcı olur. Bu, mevcut güvenlik yöntemlerinizi değerlendirmeyi, güvenlik açıklarını tespit etmeyi ve uygulamanızı olası tehditlerden korumak için proaktif önlemler almayı içerir. Uygulama güvenliğine yatırım yapmak, güvenlik sorunlarını belirlemek, azaltmak ve önlemek için daha düşük maliyet ve zaman şeklinde uzun vadeli avantajlar sağlar.

Bulutistan Uygulama Güvenliği İşletmemizin Verileri İçin Yeterince Güvenilir midir?

Bulutistan Uygulama Güvenliği, işletmenizin uygulamalarındaki güvenlik açıklarını belirleyerek ve azaltarak uygulamalarınızı daha güvenli hale getirir. Başka bir deyişle, yetkisiz erişim, veri değişikliği vb. güvenlik açıklarını önler.

Temel olarak uygulama tasarımı ve geliştirme sürecinde gerçekleşen güvenlik önlemlerini içerir, ancak uygulamaları dağıtıldıktan sonra korumaya yönelik güvenlik etkinliklerini de kapsar.

İşletmeler İçin Uygulama Güvenliği Kullanım Maliyetleri Nedir?

Uygulama güvenliğinin ilk maliyeti sıfırdır. Aylık veya yıllık aboneliklerle ödeme yapılır. Yıllık abonelik ile şirket içi yıllık uygulama güvenliğini karşılaştırırsanız, aradaki fark oldukça fazla olacaktır.

Bulutistan Uygulama Güvenliği Hizmetlerinin Kurulum Süreleri Ne Kadar Zaman Alır?

Bulutistan Uygulama Güvenliği hizmetlerinin kurulum süreleri ile ilgili detaylı bilgi almak için linke tıklayarak hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bulutistan’dan Uygulama Güvenliği Hizmetlerini Alırken, Ek Olarak Hangi Hizmetlerini Servis Olarak Alabilirim?

Türkiye'nin en çok tercih edilen yerli cloud servis sağlayıcılarından biri olan Bulutistan’dan alabileceğiniz birçok hizmet ve servis mevcuttur. Aşağıdaki linklere tıklayarak almak istediğiniz servis ve hizmetlerle ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bulutistan’dan Uygulama Güvenliği Hizmeti Alırken, Ek Olarak Yedekleme Hizmeti Alabilir Miyim?

Evet, alabilirsiniz. Linke tıklayarak Bulutistan Bulut Yedekleme Hizmeti (Backup as a Service) hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bulutistan Uygulama Güvenliği Kullanmaya Nasıl Başlayabiliriz?

Bulutistan Uygulama Güvenliği ile ilgili detaylı bilgi almak için linke tıklayabilir ve profesyonel ekibimizden 7/24 destek alabilirsiniz.

İletişim Formu