2015 yılında kurulan Bulutistan, regülasyonlara uyumlu yerel veri merkezlerinden sunduğu yenilikçi bilişim servisleri ile son dört yılda en hızlı büyüyen teknoloji şirketidir. Merkezi Türkiye, İstanbul’da yer alan Bulutistan, Equinix Küresel Bağlantı (Cloud Exchange) Ağı’na Türkiye'den entegre ilk şirket olarak bilişim hizmet ihracatını arttırmaya odaklanmış butik bir bulut bilişim platformu olarak katma değerli bulut hizmetleri vermektedir. SAP çözümlerinde derinlemesine uzmanlığa sahip olan Bulutistan, Türkiye ve Avrupa çapındaki kuruluşlara yüksek performanslı, yüksek düzeyde erişilebilir ve yönetilen SAP hizmetleri sunuyor. Deloitte Technology Fast 50 Türkiye 2019 Programı tarafından Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketi seçilen Bulutistan, Müşteri İnovasyonuna ve Dönüşümüne Yön Veren Sıra Dışı Servisleri ile 2020 IBM Beacon Ödülü sahibidir.

40’ın üzerinde konusunda çok deneyimli ekip arkadaşımız ve ekosistemimizde birlikte hareket ettiğimiz stratejik çözüm ortaklarımızla birlikte deneyimli hizmet veren toplamda 100 kişilik bir bulut bilişim platformuyuz.

Özellikle Üretim, Dağıtım, Perakende, Eğitim, Enerji gibi dinamik hareket eden, dijital dönüşüme odaklı, rekabetçilik kazanmaya çalışan sektörlerde ağırlıklı olarak çalışıyoruz.

Bugün kurumsal iş dünyasında sektörlerinin liderleri sayılan 300’ün üzerinde şirket veya Holding ile çalışıyoruz. Günümüzde pandemi sebebi ile yeni normaller oluşmaya başladı ve özellikle şirketlerin dijital dönüşü kaçınılmaz şekilde hızlandırdı. Bulut bilişim servisleri tam bu dönüşümü merkezinde şirketlerin yatırımlarını kullandığın kadar öde modeli ile destekleyerek hayata geçirmelerini kolaylaştırıyor.

‘Kullandığın Kadar Öde’ Modeli İle Türkiye’de İlk Saatlik Faturalandırma Hizmeti!

Aynı zamanda, kurumların sayısı gittikçe artan web adresleri için internet alanı barındırmanın ve yönetmenin zorlayıcı olduğunu biliyoruz. Web Sitesi Barındırma hizmetimizle kurumlara tüm web siteleri için internet alanı barındırma hizmetlerini sunuyoruz. Bulutistan, kurumların internetteki yüzü olan web adreslerinin yüksek erişilebilirlikte çalışmasına, böylece müşterileriyle internet üzerindeki iletişimlerinin sürekli ve kaliteli devam etmesine yardımcı oluyor.

Bulut hizmetleri altyapısında yatırımını yaptığı yeni nesil bütünleşik “Hewlett Packard Enterprise (HPE) – Simplivity” teknolojileri ile hizmet sunan ilk ve tek servis sağlayıcı olma unvanını taşıyan Bulutistan, müşterilerine sunduğu hizmet kalitesinde mükemmelliği ulaşmak için çalışıyor.

Rakamlarla Bulutistan

400+
Toplam Müşteri
50+
Toplam Veri Hacmi(PB)
99,99%+
Toplam SLA
20+
Yurt Dışına Hizmet

Bulutistan hizmetleri hakkında detaylı bilgi için Kurumsal Sunum - 2022

    İletişime Geçin