Hakkımızda
Hakkımızda
Hakkımızda
Hakkımızda

Türkiye’nin ilk ve lider yerel bulut hizmeti sağlayıcısı olarak 2015 yılından bu yana geliştirdiğimiz ürün ve hizmetlerle hem Türkiye’ye hem de dünyaya hizmet sunuyoruz. 350’yi aşan iş ortağı sayımızı ve 800’ü aşkın şirketin yer aldığı müşteri ağımızı her geçen gün artırırken bulut ekosisteminin büyümesine liderlik ediyoruz. Sadece Türkiye ile sınırlı kalmayıp bölgesel bir oyuncu olmak üzere yurt dışı yatırımlarımızı da artırıyoruz. Orta Asya, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgelerinde yeni ofisler açarak hizmet kapsamımızı genişletiyoruz. 2024 yılında Türkiye’de Turcorn programına seçilerek bunu başaran ilk ve tek bulut hizmet sağlayıcısı konumunda bulunuyoruz.

Merkezi İstanbul’da olan bir şirket olarak Türkiye’de 3 ilde, 6 farklı veri merkezinde, Azerbaycan Bakü’de ve Almanya Frankfurt’ta bulunan bulut alt yapılarımız ile yurt dışında 60’tan fazla ülkenin bu bulut sistemlerine bağlanarak hizmet veren bir şirket haline geldik. Bulut alanında 125 kişilik uzman kadromuz ve stratejik çözüm ortaklarımızla toplamda 500 kişilik ekiple hizmet veriyoruz. Bugün Türkiye’nin en büyük 500 şirketinin üçte ikisine, en büyük 1000 kurumun yaklaşık 600’üne, en büyük 20 holdingin 16’sına bulut hizmeti veriyoruz.

Bulutistan olarak 2019 yılında Deloitte EMEA FAST 500 listesinde EMEA bölgesinin en hızlı büyüyen teknoloji şirketleri arasında 20. sırada yerimiz alırken 2020 yılında da Deloitte Technology Fast 50 Türkiye Programı tarafından Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketi seçildik ve Müşteri İnovasyonuna ve Dönüşümüne Yön Veren Sıra Dışı Servisleri ile 2020 IBM Beacon Ödülü’nü de kazandık.

“Türkiye'nin verisi Türkiye'de kalmalı” vizyonu ile sektörlerle çözüm ortaklığı kuran bir şirket olarak 2023 yılında finansal ve operasyonal olarak hedefimizin üzerine çıkarak, gelirlerimizde dolar bazında yüzde 100’ün üzerinde artış elde ettik. 2023 yılında cirosal olarak sektörel büyüme oranımız yüzde 260 olarak gerçekleşti. Eğitimde yüzde 233, enerjide yüzde 167, e-ticarette yüzde 267, finansta yüzde 252, holding sektöründe yüzde 205, perakendede yüzde 327, sağlıkta yüzde 450 ve kamuda ise yüzde 169 ciro büyümesi elde ettik. Türkiye pazarında geçtiğimiz yıl 240 yeni bulut müşterisi kazanırken, toplam bulut kapasitemizi yüzde 100’ün üzerinde artırdık. 

2023 yılı, aynı zamanda küresel bulut pazarındaki konumumuzu yukarılara taşıdığımız bir dönem oldu. Avrupa pazarındaki genişleme stratejimizin bir parçası olarak Almanya’da ICT Cloud GmbH şirketini kurduk. Yurt dışında bir yandan hiper ölçekli şirketlerle mücadele ederken her zaman ulaşılabilirlik özelliğimizi koruyarak büyük bir avantaj elde ettik. Hizmet portföyümüzdeki geniş yelpazemiz ile yurt dışı pazarlarda da büyümemizi hızlandırdık ve uluslararası gelirlerimizi yüzde 200 artırdık.

‘Kullandığın Kadar Öde’ Modeli İle Türkiye’de İlk
Saatlik Faturalandırma Hizmeti!

Aynı zamanda, kurumların sayısı gittikçe artan web adresleri için internet alanı barındırmanın ve yönetmenin zorlayıcı olduğunu biliyoruz. Web Sitesi Barındırma hizmetimizle kurumlara tüm web siteleri için internet alanı barındırma hizmetlerini sunuyoruz. Bulutistan, kurumların internetteki yüzü olan web adreslerinin yüksek erişilebilirlikte çalışmasına, böylece müşterileriyle internet üzerindeki iletişimlerinin sürekli ve kaliteli devam etmesine yardımcı oluyor.

Bulut hizmetleri altyapısında yatırımını yaptığı yeni nesil bütünleşik “Hewlett Packard Enterprise (HPE) – Simplivity” teknolojileri ile hizmet sunan ilk ve tek servis sağlayıcı olma unvanını taşıyan Bulutistan, müşterilerine sunduğu hizmet kalitesinde mükemmelliği ulaşmak için çalışıyor.

Kullandığın Kadar Öde Modeli İle Türkiye’de İlk Saatlik Faturalandırma Hizmeti!
Kullandığın Kadar Öde Modeli İle Türkiye’de İlk Saatlik Faturalandırma Hizmeti!
%99,9+
Toplam SLA
50+
Yurt Dışına Hizmet
800+
Toplam Müşteri
50 PB+
Toplam Veri Hacmi(PB)
Bulutistan Ailesi
Begim Basligil
Bulutistan CEO & Co-founder
Begim Basligil
Gökhan Gençtürk
General Manager
Gökhan Gençtürk
Mutlu Ataç
General Manager - CIS Countries
Mutlu Ataç
İbrahim Edin
General Manager - EU Region
İbrahim Edin
Altuğ Eker
Steering Committee Member - Business Excellence
Altuğ Eker
Ekrem Sekman
Steering Committee Member - Cloud Platform Engineering
Ekrem Sekman
Mehmet Soysal
Steering Committee Member - Finance, Accounting & Procurement
Mehmet Soysal
Hakan İnanır
Steering Committee Member - Operations
Hakan İnanır
Siz de Bulutistan ailesine katılarak kariyerinizde yeni bir pencere açın.
Bulutistan Kariyer Merkezi
Vizyon & Misyon
Vizyonumuz
Türkiye’den çıkan ilk “UNICORN” bulut hizmet sağlayıcısı olmaktır.
Misyonumuz
En yenilikçi bulut teknolojilerini ve en yenilikçi iş modellerini; Dünyanın her köşesine sağlayabilecek organizasyonu kurmak, müşterinin ihtiyacını anlamaya ve en yüksek hizmet seviyesiyle cevap vermeye çaba göstermek, hizmet çeşitliliğini sürekli arttırmaktır.
Temel Değerlerimiz
Dürüstüz
Müşterilerimize ve iş ortaklarımıza Bulutistan hizmetleri ve sevis seviyesi ile neyi taahhüt ettiysek arkasında oluruz. Yapamayacağımız taahütler vermeyiz. İlişkilerimizi gerçek veriler üzerinden kurarız.
Sözümüzü Tutarız
Bulutistan’ ın her çalışanı Bulutistan’ı temsil ettiği her ortamda sözünün Bulutistan’ın sözü olduğunu bilir ve şirketi adına konuştuğunun farkındadır. Sözümüz taahhüdümüzdür.
Mütevaziyiz
Bulutistan ne kadar büyürse büyüsün müşterimizin ve iş ortaklarımız en değerli varlığımız olacaktır. Rakiplerine daima saygılı olacaktır.
Gelişime Açız
Bulutistan kuruluş amacı doğrultusunda her zaman en yenilikçi gelişmeleri takip edecek ve müşterilerine bunu ilk sunan şirket olacaktır.
İletişime Geçin
Kişisel Verilerin Koruması ile ilgili aydınlatma metnini okudum, bu kapsamda bilgilerimin işlenmesini ve saklanmasını kabul ediyorum.
Bulut hizmetleri konusunda yardıma mı ihtiyacınız var?
Uzman ekibimizle iletişime geçebilirsiniz
Kişisel Verilerin Koruması ile ilgili aydınlatma metnini okudum, bu kapsamda bilgilerimin işlenmesini ve saklanmasını kabul ediyorum.
İletişime Geçin