Hakkımızda
Hakkımızda
Hakkımızda
Hakkımızda

2015 yılında kurulan Bulutistan, regülasyonlara uyumlu veri merkezlerinden sunduğu yenilikçi Bulut bilişim servisleri ile Türkiye pazarında lider teknoloji şirketi konumunda yer alıyor. Merkezi İstanbul Türkiye’de yer alan Bulutistan, Equinix Küresel Bağlantı (Cloud Exchange) Ağı’na Türkiye'den entegre ilk şirket olarak bilişim hizmet ihracatını arttırmaya odaklanmış bir bulut bilişim operatörü olarak katma değerli bulut hizmetleri veriyor.

Türkiye’de 3 ilde 5 tane veri merkezi bulunuyor ve yurt dışında 60’tan fazla ülke Bulutistan’ın Türkiye’deki veri merkezlerine bağlanıp hizmet alıyor. SAP Cloud çözümlerinde derinlemesine uzmanlığa sahip olan Bulutistan, Türkiye ve Avrupa çapındaki kuruluşlara yüksek performanslı, yüksek düzeyde erişilebilir ve yönetilen SAP hizmetleri sunuyor. Bulutistan bugün Türkiye’nin en büyük 500 şirketi içinde yer alan 350’den fazla şirkete, en büyük 1000 kurumu arasında bulunan 600’ünden fazla organizasyona, en büyük 20 Holding’in 16 tanesine bulut hizmeti veriyor.

Hızla büyüyen yenilikçi şirket, 2020’nin sonunda Ak Portföy’den, 2022 Nisan ayında ise Sabancı Ventures’tan önemli iki yatırım aldı. 2020 yılında Deloitte Technology Fast 50 Türkiye Programı tarafından Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketi seçilen Bulutistan yine 2019 yılında Deloitte EMEA FAST 500 listesinde EMEA bölgesinin en hızlı büyüyen teknoloji şirketleri arasında 20. sırada yerini aldı. Müşteri İnovasyonuna ve Dönüşümüne Yön Veren Sıra Dışı Servisleri ile 2020 IBM Beacon Ödülü’nü de kazanmıştır. Öte yandan, Bulutistan sahip olduğu CSA STAR sertifikası odağında; dünya devi bulut servis sağlayıcılarının sunduğu birinci sınıf hizmet kalitesini ve yüksek güvenliği yaşatan global standartlarda bir şirket olarak kabul görüyor.

Konusunda çok deneyimli 100’ün üzerinde çalışanımız ve ekosistemimizde birlikte hareket ettiğimiz stratejik çözüm ortaklarımızla birlikte deneyimli hizmet veren toplamda 500 kişilik bir bulut bilişim platformuyuz.

Özellikle Üretim, Dağıtım, Perakende, Eğitim, Enerji gibi dinamik hareket eden, dijital dönüşüme odaklı, rekabetçilik kazanmaya çalışan sektörlerde ağırlıklı olarak çalışıyoruz.

Bulut bilişim servisleri Dijital dönüşümü merkezinde şirketlerin yatırımlarını kullandığın kadar öde modeli ile destekleyerek hayata geçirmelerini kolaylaştırıyor.

‘Kullandığın Kadar Öde’ Modeli İle Türkiye’de İlk
Saatlik Faturalandırma Hizmeti!

Aynı zamanda, kurumların sayısı gittikçe artan web adresleri için internet alanı barındırmanın ve yönetmenin zorlayıcı olduğunu biliyoruz. Web Sitesi Barındırma hizmetimizle kurumlara tüm web siteleri için internet alanı barındırma hizmetlerini sunuyoruz. Bulutistan, kurumların internetteki yüzü olan web adreslerinin yüksek erişilebilirlikte çalışmasına, böylece müşterileriyle internet üzerindeki iletişimlerinin sürekli ve kaliteli devam etmesine yardımcı oluyor.

Bulut hizmetleri altyapısında yatırımını yaptığı yeni nesil bütünleşik “Hewlett Packard Enterprise (HPE) – Simplivity” teknolojileri ile hizmet sunan ilk ve tek servis sağlayıcı olma unvanını taşıyan Bulutistan, müşterilerine sunduğu hizmet kalitesinde mükemmelliği ulaşmak için çalışıyor.

Kullandığın Kadar Öde Modeli İle Türkiye’de İlk Saatlik Faturalandırma Hizmeti!
Kullandığın Kadar Öde Modeli İle Türkiye’de İlk Saatlik Faturalandırma Hizmeti!
%99,9+
Toplam SLA
50+
Yurt Dışına Hizmet
800+
Toplam Müşteri
50 PB+
Toplam Veri Hacmi(PB)
Bulutistan Ailesi
Begim Basligil
Bulutistan CEO & Co-founder
Begim Basligil
Gökhan Gençtürk
General Manager
Gökhan Gençtürk
Mutlu Ataç
General Manager - CIS Countries
Mutlu Ataç
İbrahim Edin
General Manager - EU Region
İbrahim Edin
Önder Şahin
Steering Committee Member
Önder Şahin
Altuğ Eker
Steering Committee Member - Business Excellence
Altuğ Eker
Ekrem Sekman
Steering Committee Member - Cloud Platform Engineering
Ekrem Sekman
Mehmet Soysal
Steering Committee Member - Finance, Accounting & Procurement
Mehmet Soysal
Hakan İnanır
Steering Committee Member - Operations
Hakan İnanır
Siz de Bulutistan ailesine katılarak kariyerinizde yeni bir pencere açın.
Bulutistan Kariyer Merkezi
Vizyon & Misyon
Vizyonumuz
Türkiye’den çıkan ilk “UNICORN” bulut hizmet sağlayıcısı olmaktır.
Misyonumuz
En yenilikçi bulut teknolojilerini ve en yenilikçi iş modellerini; Dünyanın her köşesine sağlayabilecek organizasyonu kurmak, müşterinin ihtiyacını anlamaya ve en yüksek hizmet seviyesiyle cevap vermeye çaba göstermek, hizmet çeşitliliğini sürekli arttırmaktır.
Temel Değerlerimiz
Dürüstüz
Müşterilerimize ve iş ortaklarımıza Bulutistan hizmetleri ve sevis seviyesi ile neyi taahhüt ettiysek arkasında oluruz. Yapamayacağımız taahütler vermeyiz. İlişkilerimizi gerçek veriler üzerinden kurarız.
Sözümüzü Tutarız
Bulutistan’ ın her çalışanı Bulutistan’ı temsil ettiği her ortamda sözünün Bulutistan’ın sözü olduğunu bilir ve şirketi adına konuştuğunun farkındadır. Sözümüz taahhüdümüzdür.
Mütevaziyiz
Bulutistan ne kadar büyürse büyüsün müşterimizin ve iş ortaklarımız en değerli varlığımız olacaktır. Rakiplerine daima saygılı olacaktır.
Gelişime Açız
Bulutistan kuruluş amacı doğrultusunda her zaman en yenilikçi gelişmeleri takip edecek ve müşterilerine bunu ilk sunan şirket olacaktır.
İletişime Geçin
Kişisel Verilerin Koruması ile ilgili aydınlatma metnini okudum, bu kapsamda bilgilerimin işlenmesini ve saklanmasını kabul ediyorum.
Bulut hizmetleri konusunda yardıma mı ihtiyacınız var?
Uzman ekibimizle iletişime geçebilirsiniz
Kişisel Verilerin Koruması ile ilgili aydınlatma metnini okudum, bu kapsamda bilgilerimin işlenmesini ve saklanmasını kabul ediyorum.
İletişime Geçin