Infrastructure as a Service
(IaaS Bulut Hizmetleri)

Bulutistan IaaS Bulut Hizmetleri’nin zengin teknolojik altyapısından faydalanarak, kurumsal düzeyde teknolojiye anında erişin ve bilgi işlem, depolama ve ağ kaynaklarını sadece kullandığınız kadar ödeyerek kapasitenizi ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde ölçeklendirin.
BİZİ TERCİH EDENLER
GENEL BAKIŞ BT kaynaklarınız üzerinde en yüksek esnekliğe ulaşın

Infrastructure as a Service (IaaS) Nedir?

Bulutistan IaaS servislerinde konteyner teknolojileri ile dünya standartlarında servisler sunarken, zengin teknolojik altyapısı ile maliyetten ve karmaşık iş ihtiyaçlarından kurtulmanızı sağlar. Kullanılan en son teknolojiler, kişiselleştirilmiş yaklaşım ve uzman desteği; işinizin üretkenliğini, güvenliğini ve istikrarını artırmaya yardımcı olur.

Siz depolama, bilgi işlem ve veri tabanları gibi hizmetleri satın alıp, kurarken ya da yapılandırırken, Bulutistan IaaS Bulut Hizmetleri, altyapıyı yöneterek size benzersiz bir deneyim sunar.
Başarı Hikayeleri

“Menarini, "Pazar Erişim Çözümlerinin Altyapı, Network ve Güvenlik Servisleri Konsolidasyonu” projesi ile ortalama %40 tasarruf elde etti.”

Infrastructure as a Service (IaaS) Bulut Teknolojisinin Avantajlarına Yakından Bakın

"En iyilerin tercihi Bulutistan ile işletmenizi buluta taşıyın!"
Hızlı Ölçeklenebilirlik
Bulutistan Infrastructure as a Service, işletmelerin ihtiyaçlarına bağlı olarak BT kaynaklarının ölçeğinin artırılmasına ya da azaltılmasına izin verir. Ölçeklendirmeyle ilgili bu esneklik, gereksinimlerinize bağlı olarak kaynak talebindeki ani artışları karşılamanızı kolaylaştırır. Hizmetlerin kullanımı sona erdiğinde, kullanıcılar çözümü küçültebilir.
Yüksek Performans
İşletmenizin iş yükü arttığında, Bulutistan ekibi altyapınızın bakımı ve güncellenmesi için daha fazla personele gerek kalmadan operasyonlarınızı kesintisiz bir şekilde yönetilir. Bu sayede BT personeliniz altyapı yönetme gibi sorunlarla uğraşmak yerine daha değerli etkinliklere odaklanır.
Maliyet Avantajı
Bulutistan Infrastructure as a Service, kullandığın kadar öde modeli ile faturalandırmanızı aylık olarak yapmanızı sağlar. Bu sayede işletmeler saatlik, günlük veya aylık bazda kullandıkları kadar ödeme yapar ve ihtiyaçları ölçeğinde maliyetlerini daima kontrol altında tutabilir.
Yüksek Erişilebilirlik (SLA)
%99,9 çalışma süresine sahip olan Bulutistan Infrastructure as a Service, hizmet kesintisine tahammül edemeyen işletmeler için yüksek erişilebilirliği (SLA) garanti eder.

Sizin için en ideal Infrastructure as a Service çözümüne
birlikte karar verelim.

INFRASTRUCTURE AS A SERVICE Kullanım Senaryoları
Test ve Geliştirme

Yeni uygulamalarınızı pazara daha hızlı sunmak için hızlı geliştirme ve test ortamları oluşturun.

Web Uygulamaları

Web uygulamalarını hızla dağıtın ve uygulama gereksinimleri arttığında veya azaldığında altyapıları kolayca ölçeklendirin.

Depolama

Peşin depolama maliyetinden ve depolama yönetim karmaşıklığından kurtulun.

Yüksek Performanslı Bilgi İşlem

Yüksek performanslı bilgi işlem (HPC) altyapısına büyük bir yatırım yapmak yerine HPC'yi talep üzerine kullanın.

Büyük veri Analitiği

Büyük veri işleme ve analizi günümüz ekonomisinde kritik öneme sahiptir ve büyük ölçekli depolama sistemleri, dağıtılmış işleme motorları ve yüksek hızlı veri tabanları dahil olmak üzere karmaşık altyapı gerektirir. IaaS sağlayıcıları, tüm bu altyapıyı yönetilen bir hizmet olarak sağlar ve çoğu, makine öğrenimi ve yapay zeka dahil olmak üzere gerçek analitiği gerçekleştirebilen PaaS hizmetleri de sunar.

Neden
Bulutistan
Infrastructure
as a Service?
En iyilerin tercihi Bulutistan ile işletmenizi buluta taşıyın!
25+ Toplam (IAAS/PAAS) Servisi
Regülatif sınırlamaların dışında kalan tüm sektörlerde kullanılan, 200+ kurumsal müşterinin tercih ettiği Infrastructure as a Service hizmeti
%100 KVKK Uyumlu
KVKK teknik yükümlülükleri ile tam uyumlu kurgulanan ve devlet regülasyonlarına bağlı yönetmeliklere uygun bir altyapı
Hyperconverged Mimari
Klasik bir sanallaştırma mimarisi yerine Simplivity ve Nutanix’lerden oluşan mimari bir altyapı
5 Farklı Coğrafi Lokasyon
Equnix Network'ü üzerinden 5 kıtada, 22 ülkede, 200+ veri merkezi ile deprem, sel, yangın gibi felaket senaryolarına cevap veren veri merkezi ağı

Rakamlarla Bulutistan

"En iyilerin tercihi Bulutistan ile işletmenizi buluta taşıyın!"
500+
Toplam
Müşteri
50+
Toplam
Veri Hacmi (PB)
%99.9+
Toplam
SLA
50+
Yurtdışı
Hizmeti

Bulutistan Infrastructure as
a Service Nasıl Çalışır?

IaaS servislerinde, konteyner teknolojileri ile her ölçekten işletme için dünya standartlarında servisler sunarak, maliyetlerinizi azaltmanıza ve operasyonel verimliliğinizi artırmanıza katkı sağlıyoruz.

Hazırladığımız Sanal Veri Merkezi (SVM) portalı (arayüzümüz) ile müşterilerimizin hizmet seviyesi yönetimlerini portal üzerinde yapmasını sağlayarak, bulut deneyimlerini en üst seviyeye çıkartıyoruz. Hiper bütünleşik altyapımızla kapasiteyi dakikalar içinde artırıp azaltarak ölçekleyebilmenizi sağlayıp, SVM’nin diğer bir modülü üzerinden izleyebilmenize olanak tanıyarak, tüm bunları size maliyet avantajıyla birlikte sunuyoruz.

Bulut Tabanlı Diğer Servislerimiz

"En iyilerin tercihi Bulutistan ile işletmenizi buluta taşıyın!"
Tüm uygulama bileşenlerini Bulutistan PaaS altyapısı üzerinde barındırın ve üretim sürelerinizi önemli ölçüde azaltın.
Göz At
Tüm verilerinizi maliyet avantajı ve dilediğiniz yerden erişme konforu ile güvenle saklayın.
Göz At
Olası bir felaket senaryosunda iş kaybını minimize edecek RPO ve RTO değerleri ile ayakta kalmasını sağlayan DR servislerimiz ile iş sürekliliğinizi garanti altına alın.
Göz At
SAP HANA dahil tüm veri envanterinizi size özel bulut platformunda kolayca yedekleyin ve yalnızca kullandığınız kadar ödeyin.
Göz At
Hiper bütünleşik altyapı, genişleyebilir kaynak ve maliyet avantajına sahip cloud server ürünleri ile işletmenize güç katın.
Göz At
Container as a Service ile bilgi işlem servislerinizi ve web uygulamalarınızı otomatik olarak ölçeklendirin ve güvenle çalıştırın.
Göz At
İhtiyacınıza uygun VPS planını seçin ve tüm projelerinizi özgürce barındırın.
Göz At
VDS çözümlerimiz ile işletmenizin ihtiyaç duyduğu sunucu altyapısına hemen sahip olun.
Göz At
Tüm veri tabanlarınızı tek bir platform üzerinden optimize edin.
Göz At
Hizmet Olarak Güvenlik ile En Yüksek Güvenlik Standartlarını Uygulayın.
Göz At
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
İletişim bilgilerime kampanya, tanıtım ve reklam içerikli ticari elektronik ileti gönderilmesine, bu amaçla kişisel verilerimin işlenmesine; tedarikçilerinizle hissedarlarınızla ve bağlı bulunan şirketlerinizle paylaşılmasına izin veriyorum.
Kişisel verileriniz sizinle irtibat kurmak için alınmakta ve işlenmektedir. Aydınlatma metnine ulaşmak için buraya tıklayınız.

Teknoloji Merkezi İçerikleri

"En iyilerin tercihi Bulutistan ile işletmenizi buluta taşıyın!"
Tümünü Görüntüle

Infrastructure as a Service Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

"En iyilerin tercihi Bulutistan ile işletmenizi buluta taşıyın!"
Infastracture as a Service (Hizmet olarak altyapı) nedir? IaaS Hizmetinin faydaları nelerdir?

Bulutistan IaaS (Hizmet olarak altyapı) hizmetleri kapsamında, yüksek teknoloji ve donanım altyapıları ile temel bilgi işlem, sanal sunucu, depolama, yedekleme ve güvenlik hizmetlerini bulut bilişim hizmet türü olarak alabilirsiniz. Regülasyonlara uyumlu, ölçeklenebilir, yüksek erişilebilirlik ve esneklik özellikleri sayesinde, ihtiyaç duyduğunuz kadar kaynağı kullanabilir, kullandığın kadar öde avantajı ile, maliyet tasarrufu sağlarsınız. Bulutistan IaaS hizmetlerinin; piyasadaki bulut sağlayıcılara göre, en önemli farklarından biri, kullandığınız kaynakların tamamı ile, size dedike olmasıdır. Kullandığınız CPU, RAM, disk alanı paylaştırılmaz ve tamamı ile size dedike olarak, dedike güvenlik sistemlerinin arkasında size özel olarak açılır. Böylelikle hizmetler, size yüksek performans avantajı sağlar.

Bulutistan’dan IaaS hizmeti olarak aldığınız kaynakları, Sanal Veri Merkezi Platformumuz (SVM) ile izleyebilir, taleplerinizi gerçekleştirebilir, sistemlerinizi kolaylıkla yönetebilirsiniz.

Bulutistan’dan Hangi Hizmetleri IaaS olarak alabilirim?

Bulutistan IaaS Hizmetleri; cok yüksek kapasiteli ve Hiper-convergenced mimari ile yapılandırılmış donanımlar ile müşterilerimize sunulur. Size tamamı ile dedike yapıda, yüksek erişilebilirlik seviyesi ile Bulutistan’dan sanal sunucu, depolama, yedekleme, ağ bileşenleri ve güvenlik hizmetlerini, IaaS hizmetleri kapsamında alabilirsiniz.

Bulutistan IaaS Hizmetlerinin kurulum süreleri ne kadar zaman alır?

Bulutistan IaaS hizmetlerinin kurulumu, maksimum 24 saat içerisinde tamamlanır.

Bulutistan IaaS Hizmetleri için, fiyatları nasıl öğrenebilirim?

Bulutistan Kurumsal Satış ekibimiz ile irtibat kurmak için, aşağıdaki formu doldurmanızı rica ederiz. Sizinle en kısa sürede iletişime geçilecektir.

Bulutistan’dan IaaS hizmetlerini alırken, ek olarak hangi güvenlik hizmetlerini servis olarak alabilirim?

Bulutistan altyapısında IaaS hizmeti aldığınız durumda sanal sunucularınız size dedike güvenlik duvarları ardında konumlanır. Ayrıca yedekleme hizmetimiz, tüm IaaS projelerimizde ek olarak müşterilerimize verilmektedir. Türkiye’de hizmet verdiğimiz 5 adet veri merkezimiz, güvenlik ve regülasyonlar ile ilgili tüm sertifikalara sahiptir. Ayrıca, IPS, IDS, WAF, DDOS atak önleme gibi güvenlik hizmetlerimizi talep ettiğiniz takdirde, Bulutistan’dan hızlıca servis olarak alabilirsiniz.

Bulutistan’dan Iaas hizmetleri ile birlikte talep ettiğim hızda internet hizmeti alabilir miyim?

Veri merkezlerimizde, IaaS hizmetimiz ile birlikte yüksek hızda ve dedike kapasitede internet erişimi müşterilerimize sağlayabiliriz.

Baska bir operatörden MPLS hizmeti alıyorum. Veri Merkezlerinizde diğer operatörlerin fiberleri mevcut mudur?

Evet. Veri merkezlerimizde Türkiye’de bulunan ISP’lerin fiberleri mevcuttur. MPLS hattınızı talep ettiğiniz veri merkezimizde sonlandırabilirsiniz.

Veri Merkezlerimizi incelemek için tıklayınız.

Bulutistan Veri Merkezlerinizden ‘’Sunucu Barındırma’’ hizmeti alabilir miyim?

Bulutistan olarak, tamami ile müşterilerimize private cloud (özel bulut) hizmetleri sağlıyor, hizmetlerimizi IaaS servislerimizin yanısıra; PaaS, SaaS kapsamında geliştiriyoruz. Sunucu Barındırma hizmeti sağlamıyoruz.

Bulutistan’dan IaaS hizmeti alırken, ek olarak Yedekleme hizmeti alabilir miyim?

Evet. Bulutistan Yedekleme hizmetimiz, sanal sunucu hizmetimiz ile birlikte müşterilerimize, talep edilmeden sunulmaktadır.

Bulutistan IaaS kaynaklarımı izleyebileceğim bir platformunuz var mı?

Bulutistan Sanal Veri Merkezi (SVM) yazılım platformumuz ile kaynaklarınızı izleyebilir, kapasite artış ve azaltma taleplerinizi gerçekleştirebilir, kaynaklarınızı yönetebilirsiniz.

Müşterilerinize sağladığınız SLA sürenizi iletebilir misiniz?

Hizmet Seviyesi Taahhüdü (SLA), Bulutistan müşterilerine sunulan Veri Merkezi Hizmetlerinin kalite düzeyine ilişkin kuralları düzenlemektedir. Bulutistan SLA yıllık oranı, %99,9’dur.

Bulutistan müşterisiyim, Destek hizmetlerinize nasıl ulaşabilirim?

Bulutistan müşterileri olarak, bulut bilişim Hizmetleri ile ilgili oluşan problemlerinize ilişkin, bildirimlerinizi (arıza, şikâyet), değişiklik taleplerinizi, soru ve önerilerinizi, aşağıda iletişim bilgileri yer alan destek hattı ve e-posta adresimize, 7 gün 24 saat boyunca iletebilirsiniz.

Türkiye’nin her yerinden telefon: +90 850 222 85 88
E-Posta Adresi: destek@bulutistan.com
Web Adresi: destek.bulutistan.com

İletişim Formu