Database as a Service (DBaaS) Hizmet Olarak Veritabanı

Database as a Service (DBaaS)
Hizmet Olarak Veritabanı

Bulutistan Database As A Service çözümlerimizle; MySQL, PostgreSQL, Redis, Mongo, TimeScale vb. açık kaynak kodlu veri tabanlarınızın tüm yönetim ihtiyaçlarını tek bir platform üzerinden gerçekleştirin.
BİZİ TERCİH EDENLER
GENEL BAKIŞ Tüm veri tabanlarınızı tek bir platform üzerinden optimize edin!

Database As A Service (DBaaS) Nedir?

Go, PHP, Python gibi güncel yazılım dilleriyle geliştirilen Bulutistan Database As A Service, işletmelerin yazılım veya altyapı yönetme endişesi duymadan veri tabanı hizmetlerine kolaylıkla erişmesini sağlar ve farklı bulut ortamları arasında veri tabanlarının otomatik olarak taşınmasına olanak tanır.

DBaaS; çoklu bulut ve lokal geliştirme ortamlarını eş zamanlı olarak aynı panel üzerinden yönetmenizi sağlar, tek tıklamayla yapılan işlemlerle veri tabanı yönetimini basitleştirir, işletmelerin buluta geçiş sürecinde veri tabanlarını kolaylıkla yönetebilmesine olanak tanır, zaman alan görevleri ortadan kaldırır ve daha hızlı yazılım geliştirme için çeviklik sağlar.
Database As A Service (DBaaS) Nedir?
Başarı Hikayeleri

“SAP HANA Altyapısı 7 aylık verimli proje süreci sonucunda pazarın öncüsü Bulutistan’a minimum kesinti ve %100 başarı oranı ile taşındı.”

Bulutistan Database As A Service’ın Avantajlarına Yakından Bakın

"En iyilerin tercihi Bulutistan ile işletmenizi buluta taşıyın!"
Maliyet Optimizasyonu
Maliyet Optimizasyonu
Bulutistan Database As A Service çözümü ile işletmeniz sadece tükettiği kaynaklar için ödeme yapar. Bu nedenle, varsayımsal ihtiyaçlar için ek kapasite satın almanıza gerek kalmaz. İsteğe bağlı tedariğin olmadığı ve ölçeklenebilirliğin kısıtlandığı benzer bir kurum içi altyapı kurmaya kıyasla, KOBİ'ler ve büyük işletmeler için oldukça uygun maliyetlidir ve ilk yatırım maliyeti yoktur.
Tek Tıkla Yönetim İşlemleri
Tek Tıkla Yönetim İşlemleri
Bulutistan Database As A Service, daha kolay yönetim için MySQL, PostgreSQL, Redis, Mongo, TimeScale vb. açık kaynak kodlu farklı veri tabanlarını tek bir çatı altında birleştirir. Bu sayede değerli kaynakları, veri tabanı sistemlerini ve BT ortamını kurma ve yönetme gibi zaman alan görevleri ortadan kaldırarak değer elde etme süresini hızlandırmaya yardımcı olur.
Yüksek Verimlilik
Yüksek Verimlilik
Bulutistan Database As A Service çözümü, tek tıklamayla yama ve yükseltme seçenekleri sunar ve bu görevleri gerçekleştirmek için gereken adımları otomatikleştirir. Kullanıcılar, yükseltmeler yapılırken çalışmaya devam edebilir, böylece kullanıcı ve veri tabanı üretkenliği korunur. Sonuç olarak BT yöneticileri ve geliştiriciler daha önemli görevlere odaklanabilir.
Tam Yönetilen Uygulamalar
Tam Yönetilen Uygulamalar
Veri tabanı yönetiminin tüm yönleri; yapılandırma, sorun giderme, performans optimizasyonu, ince ayarlar, yükseltmeler, yedeklemeler, kurtarma/geri yükleme vb. tamamen Bulutistan ekibi tarafından yönetilir. Bulutistan Database As A Service ile karmaşık prosedürler otomatik olarak gerçekleştirilir ve çoğu idari görev sizin yerinize üstlenilir.

Sizin için en ideal Database As A Service çözümüne
birlikte karar verelim.

DATABASE AS A SERVICE Neler Yapıyoruz?
Tek Platformda Optimizasyon

MySQL vb. teknolojilerden açık kaynak kodlu veri tabanlarına (PostgreSQL, MySQL, Redis vb.) geçişi sağlayan araçlar sunar.

Kaynak Optimizasyonu

Birden farklı ortamda eş zamanlı çalışan veri tabanlarını, tek ekrandan minimum müdahale ile yönetmenizi sağlar.

Performans Yönetimi

Veri tabanları içindeki optimizasyon algoritmaları sayesinde sürekli performans iyileştirmeleri yapar. Otomatik performans tavsiye aracı sürekli olarak veri tabanlarınızı izler ve optimize eder.

Maliyet Optimizasyonu

Lisanslı ürünlerden açık kaynak kodlu veri tabanlarına geçişi kolaylaştırır.

Gelişmiş Raporlama

Kullanım sonucu oluşan veri tabanlarına ait metrikler, izleme araçlarıyla takip edilir. Kurum için gerekli denetim ve operasyonel raporların alınması sağlanır.

Esneklik

Kullanıcılar, yüksek işleme taleplerini karşılamak için hızlı ve kolay bir şekilde depolama ve bilgi işlem kapasitesi ekleyebilir. İstenilen veri tabanı kolaylıkla ölçeklendirilir.

Artırılmış Güvenlik

Aktarım ve işleme sırasında hassas verileri korumak için şifrelemeyi ve çoklu güvenlik katmanlarını destekler. Otomatik yazılım güncellemeleriyle güvenlikle ilgili sorunlar en aza indirgenir.

Veri Tabanı Otomasyonu

İsraf edilen kaynakları azaltmak için tekrarlayan görevleri otomatikleştirmenize olanak tanır.

Neden Bulutistan
Database As A Service?
En iyilerin tercihi Bulutistan ile işletmenizi buluta taşıyın!
Esnek Kaynaklar
Esnek Kaynaklar
Değişen veri tabanı ihtiyaçlarınıza göre dilediğiniz zaman kaynaklarınızı ölçeklendirebilmenize imkan veren esnek kaynak yönetimi.
Yüksek Güvenlik
Yüksek Güvenlik
Tüm node ve bağlanan istemcilerin TLS 2.0 ile şifrelenerek iletişim kurmasına olanak tanıyan iletişim prosedürleri sayesinde, veri gizliliğini maksimize eden yüksek güvenlikli servis altyapısı.
%100 KVKK Uyumlu Bulut Teknolojileri
%100 KVKK Uyumlu Bulut Teknolojileri
Veri tabanı seviyesinde yapılan işlemler, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na uygun olarak kayıt altına alınır.
IBM Beacon Ödüllü İş Ortağınız
IBM Beacon Ödüllü İş Ortağınız
IBM Power tabanlı özel bulut mimarisi ile yüzlerce kurumsal müşterisi için benzersiz Buluta geçiş projeleri üreten Bulutistan, dünyanın en prestijli ödülleri arasında yer alan ve bilişim sektörünün Oscar'ı olarak nitelendirilen IBM Beacon 2020 Ödülü'ne layık görülen tek yerli teknoloji şirketidir.

Rakamlarla Bulutistan

"En iyilerin tercihi Bulutistan ile işletmenizi buluta taşıyın!"
800+
Toplam
Müşteri
50+
Toplam
Veri Hacmi (PB)
%99.9+
Toplam
SLA
50+
Yurtdışı
Hizmeti

Bulut Tabanlı Diğer Servislerimiz

"En iyilerin tercihi Bulutistan ile işletmenizi buluta taşıyın!"
Bulutistan IaaS Bulut Hizmetleri’nin zengin teknolojik altyapısından faydalanarak, kurumsal düzeyde teknolojiye anında erişin.
Göz At
Tüm uygulama bileşenlerini Bulutistan PaaS altyapısı üzerinde barındırın ve üretim sürelerinizi önemli ölçüde azaltın.
Göz At
Tüm verilerinizi maliyet avantajı ve dilediğiniz yerden erişme konforu ile güvenle saklayın.
Göz At
Olası bir felaket senaryosunda iş kaybını minimize edecek RPO ve RTO değerleri ile ayakta kalmasını sağlayan DR servislerimiz ile iş sürekliliğinizi garanti altına alın.
Göz At
SAP HANA dahil tüm veri envanterinizi size özel bulut platformunda kolayca yedekleyin ve yalnızca kullandığınız kadar ödeyin.
Göz At
Hiper bütünleşik altyapı, genişleyebilir kaynak ve maliyet avantajına sahip cloud server ürünleri ile işletmenize güç katın.
Göz At
Container as a Service ile bilgi işlem servislerinizi ve web uygulamalarınızı otomatik olarak ölçeklendirin ve güvenle çalıştırın.
Göz At
İhtiyacınıza uygun VPS planını seçin ve tüm projelerinizi özgürce barındırın.
Göz At
VDS çözümlerimiz ile işletmenizin ihtiyaç duyduğu sunucu altyapısına hemen sahip olun.
Göz At
Hizmet Olarak Güvenlik ile En Yüksek Güvenlik Standartlarını Uygulayın.
Göz At
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
İletişim bilgilerime kampanya, tanıtım ve reklam içerikli ticari elektronik ileti gönderilmesine, bu amaçla kişisel verilerimin işlenmesine; tedarikçilerinizle hissedarlarınızla ve bağlı bulunan şirketlerinizle paylaşılmasına izin veriyorum.
Kişisel verileriniz sizinle irtibat kurmak için alınmakta ve işlenmektedir. Aydınlatma metnine ulaşmak için buraya tıklayınız.

Teknoloji Merkezi İçerikleri

"En iyilerin tercihi Bulutistan ile işletmenizi buluta taşıyın!"
Tümünü Görüntüle
İletişim Formu