MongoDB

ReplicaSet ve Sharding olmak üzere iki dağıtım mimarisini destekleyen, güvenlik denetimi ve yedekleme de dahil olmak üzere birden çok kurumsal yetenekle birlikte gelen bir çözüm olan Bulutistan MongoDB; internet, nesnelerin interneti, oyun, finans ve diğer alanlarda yaygın olarak uygulanır.
THOSE WHO PREFER US
OVERVIEW İstikrarlı, güvenli ve yüksek performanslı belge veri tabanı!

MongoDB Nedir?

Bulutistan MongoDB; Bulutistan tarafından dünya çapında popüler bir veri tabanı programı olan MongoDB'ye dayalı olarak oluşturulmuş yüksek performanslı bir NoSQL veri tabanıdır. MongoDB protokolüyle tam uyumludur. İzleme yönetimi, esnek ölçekleme ve otomatik felaket kurtarma için kararlı ve zengin özellikler sağlayarak belge veri tabanı senaryoları için ideal bir çözüm haline gelir.
Success Stories

“Demirören Teknoloji created its own cloud infrastructure with Bulutistan Private Cloud service and implemented the "CMS Consolidation" project.”

Bulutistan MongoDB Avantajlarına Yakından Bakın

"Move your business to the cloud with Bulutistan, the choice of the best!"
Özel Performans Optimizasyonu
Ultra geniş bellek, PCI-E SSD depolama ortamı ve yeni nesil depolama motoru, yerel Mongo çekirdeğini optimize etmek için uyarlanan Bulutistan MongoDB; QPS, 3W+'a (saniyedeki ziyaret sayısı) ulaşabilir. Bu, yoğun saatlerde yüksek eşzamanlı taleplere yardımcı olmak için karmaşık bir back-end sistemi tasarlamanızın önüne geçer ve sisteminizi geliştirme sürecini büyük ölçüde basitleştirir.
Parçalama İşlevi
Bulutistan MongoDB çözümü, verilerin parça anahtarları aracılığıyla birden çok fiziksel sunucuda depolanabildiği ve üst sınır olmaksızın depolama kapasitesinin artırıldığı dağıtılmış küme yapısını destekler. Yük paylaşılabilirdir ve yerel protokollerin çoğuyla uyumludur. Toplu olarak dağıtılmış bir depolama sistemi oluşturma, verimliliğinin büyük ölçüde artırıldığı tek tıklamayla genişletme sağlar.
Entegre İzleme
Bulutistan MongoDB çözümü; tek örnek, birincil düğüm ve ikincil düğüm dahil olmak üzere üç boyutlu göstergeler ve ayrıca disk kullanımı, CPU yükü ve QPS gibi profesyonel veri göstergeleri üzerinde izleme sağlar. Görsel veriler bir bakışta görüntülenir ve anlaşılır hale getirilir. Kendinden tanımlı alarm, riskleri önceden bilmenizi ve beklenmeyen kayıpları daha da azaltmanıza olanak tanır.
Güvenilir Depolama ve Elastik Genişleme
Güvenilir sistem, donanım ve mimariye sahip Bulutistan MongoDB çözümü, dağıtılmış sistem ve SSD yüksek performanslı depolamaya dayalı veri yedeklemenin güvenilirliğini sağlamak için üç düğümlü çoğaltma seti mimarisini benimser. Bir küme mimarisinde, veri tabanı kapasitesi bir darboğazla karşılaştığında, aracı ve parçalama hizmetleri eklenerek yatay olarak genişleme sağlanır.

Let's decide together on the most ideal MongoDB solution
for you.

BULUTISTAN MongoDB Neler Sunuyoruz?
Veri Güvenliği

Yedekleme çok katmanlı ağ koruma mekanizması, %90 kötü niyetli veri hasarlarına karşı direnmenizi sağlar.

Kullanımı Rahat Bakım Platformu

Kullanımı rahat ve sistemin en son güvenilir sürüme otomatik olarak yükseltilmesini destekleyen görsel yönetim ve bakım platformu sağlar.

Yedekleme Mekanizması ve Kurtarma

Günlük otomatik veri yedekleme ve güçlü veri felaket kurtarma yeteneği, verilerin yanlış çalışmasını önlemek ve iş kayıplarını en aza indirmek için birlikte çalışır.

DDOS Koruması

DDOS, ağın girişinde gerçek zamanlı izleme yapar. Ultra büyük bir trafik saldırısı keşfedildiğinde, kaynak IP'yi temizler.

IP Beyaz Liste Yapılandırılması

1000'den fazla beyaz liste kuralı yapılandırarak risk kontrolü doğrudan erişim kaynağı tarafından gerçekleştirilir.

Neden Bulutistan
MongoDB?
Bring your business to the cloud with Bulutistan, the choice of the best!
Kapsamlı Yedekleme
Kapsamlı bir otomatik veri yedekleme mekanizmasına sahip olan her bulut sunucusu kümesi, varsayılan olarak günde bir kez yedeklenir ve kümedeki düğümler için çift sunuculu etkin yedekleme gerçek zamanlı olarak gerçekleştirilir.
Gizliliği Destekler
Bulutistan, mahremiyetin teşvik edilmesine önem verir. Bu bağlamda şirket ve müşterileri verilerini güvende tutmak için proaktif olarak çalışarak müşterilerinizin güvenebileceği bir gizlilik ortamı oluşturur.
Kurumsal Düzeyde İzleme
Veri tabanındaki operasyonel sorunlar için erken uyarılar oluşturmaya ve veri kayıplarını önlemeye yardımcı olmak için özel uyarı özelliği mevcuttur. Veri tabanı performansını etkileyen faktörleri anlamanız için yavaş sorgu günlükleri sağlanır.
The Fastest Growing Technology
Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EMEA) bölgesindeki en hızlı büyüyen teknoloji firmalarının belirlendiği Deloitte Technology Fast 500 EMEA listesinde Bulutistan Türkiye’nin birinci, bölgenin ise 20. The Fastest Growing Technologydir.

Bulutistan in Numbers

"Move your business to the cloud with Bulutistan, the choice of the best!"
500+
Total
Customers
50+
Total
Data Volume (PB)
%99.9+
Total
SLA
50+
Overseas
Services

Our Other Cloud Based Services

"Move your business to the cloud with Bulutistan, the choice of the best!"
"Move your business to the cloud with Bulutistan, the choice of the best!"
Browse
"Move your business to the cloud with Bulutistan, the choice of the best!"
Browse
"Move your business to the cloud with Bulutistan, the choice of the best!"
Browse

Technology Center Contents

"Move your business to the cloud with Bulutistan, the choice of the best!"
View All
Sizin için en doğru
bulut çözümüne birlikte karar verelim.
Uzman Bulut ekibimizle işletmenizin ihtiyaç ve bütçesine en uygun bulut çözümü için birebir görüşün.
İletişim Formu