Şanlıurfa’da 1 Milyon İstihdam Projesi Ile 40 Genç İstihdam Edilecek

Hazine ve Maliye Bakanlığı Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğü, Bulutistan ve Şanlıurfa Valiliği arasında imzalanan protokol ile Şanlıurfa’da 40 genç istihdam edilecek.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğü, Bulutistan ve Şanlıurfa Valiliği arasında imzalanan protokol ile Şanlıurfa’da 40 genç istihdam edilecek.

‘1 Milyon İstihdam Projesi’ kapsamında Hazine ve Maliye Bakanlığı Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğü, Şanlıurfa Valiliği ve Bulutistan firması arasında “Şanlıurfa İline Özel İstihdam Garantili Eğitim Programı Protokolü” imzalandı. İmza törenine Hazine ve Maliye Bakanlığı Bilgi Teknolojileri Genel Müdürü Dr. Cebrail Taşkın, Şanlıurfa Haliliye ilçesi Kaymakamı ve Vali Yardımcısı Serap Özmen Çetin, Bulutistan firması yönetim kurulu üyesi Mutlu Ataç ve ilgili Bakanlık yöneticileriyle Şanlıurfa’da programa katkı verecek kurumların yöneticileri katıldı.

Törende konuşan Dr. Cebrail Taşkın haziran ayında gerçekleştirilen URFA 4.0 Zirvesinin meyvelerini almaya devam ettiklerini söyledi. Taşkın, istihdam garantili eğitim programlarının ve Şanlıurfa’da gerçekleşecek teknolojik odaklı tüm ekonomik büyüme çalışmalarının destekçisi olduklarını vurgulayarak, Urfa’nın yeni fıstığının yazılım olacağını kaydetti. Bulutistan Yönetim Kurulu Üyesi Mutlu Ataç da projeye ve istihdama olan desteklerinin devam edeceğini ifade etti. Ataç, Şanlıurfa’da sürdürülebilir ve daha fazla istihdam için yeni çalışmaları olduğunu kaydetti. Şanlıurfa Haliliye Kaymakamı ve Vali Yardımcısı Serap Özmen Çetin de törende kısa bir konuşma yaptı. Dünyanın değiştiğini belirten Çetin, Türkiye ve Şanlıurfa’nın teknoloji üreterek bu değişimi yakalaması gerektiğini vurguladı. Çetin, Şanlıurfa’nın her konuda olduğu gibi bu konuda da lider olması için gereken çalışmaları gerçekleştirdiklerini kaydetti.

13-14 Haziran 2022 tarihlerinde Hazine ve Maliye Bakanlığı Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğü koordinasyonunda Şanlıurfa’da Urfa 4.0 Zirvesi gerçekleştirildi. Şanlıurfa’daki tüm paydaşlarla vatandaşlar buluşturan zirveyle; Tarım, Turizm, Tekstil ve Teknoloji alanında katma değeri, potansiyeli ve istihdamı artırarak sürdürülebilir kalkınmayı sağlayacak sinerji

Söz konusu zirvenin sonunda planlanan faaliyetlerden biri olarak, Hazine ve Maliye Bakanlığı sahipliğindeki 1 Milyon İstihdam Projesi kapsamında yürütülecek şekilde bilgi teknolojileri alanında istihdam garantili ikinci bir eğitim ve istihdam programı çalışması başlatılmıştır. Hazine ve Maliye Bakanlığı Ankara Dikmen Yerleşkesinde; Hazine ve Maliye Bakanlığı Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğü, Şanlıurfa Valiliği ve Şanlıurfa’da açacağı şubesinde istihdam sözü veren Bulutistan firması arasında iş birliği protokolü imzalanmıştır. Program kapsamında Şanlıurfa’da 1 yıl için 200 gencin 5 farklı alanda eğitime alınarak eğitim süreci sonunda ilk aşamada 40 gencin istihdam edilmesi planlanmaktadır.

Törene Şanlıurfa Haliliye ilçesi Kaymakamı Serap Özmen Çetin, Hazine ve Maliye Bakanlığı Bilgi Teknolojileri Genel Müdürü Dr. Cebrail TAŞKIN, Bulutistan firması yönetim kurulu üyesi Mutlu ATAÇ ve ilgili Bakanlık yöneticileriyle Şanlıurfa’da programa katkı verecek kurumların yöneticileri katılmıştır.

Programda konuşan Dr. Cebrail TAŞKIN haziran ayında gerçekleştirilen URFA 4.0 Zirvesinin meyvelerini almaya devam ettiklerini ifade ederek bu programın ikinci kez yapıldığını ifade etmiştir. Dr. Cebrail TAŞKIN, istihdam garantili eğitim programlarının ve Şanlıurfa’da gerçekleşecek teknolojik odaklı tüm ekonomik büyüme çalışmalarının destekçisi olduklarını ifade ederek Urfa’nın yeni fıstığının yazılım olacağını vurgulamıştır. Törende konuşan Bulutistan firması yönetim kurulu üyesi Mutlu ATAÇ da projeye ve istihdama olan desteklerinin devam edeceğini ifade ederek Şanlıurfa’da sürdürülebilir ve daha fazla istihdam için yeni çalışmalarının olduğunu söylemiştir. Törende konuşan Şanlıurfa Haliliye Kaymakamı Serap Özmen Çetin, dünyanın değiştiğini ve teknoloji üreterek ülkemizin ve Şanlıurfa ilinin bu değişimi yakalaması gerektiğini söyleyerek Şanlıurfa’nın her konuda olduğu gibi bu konuda da lider olması için gereken çalışmaları gerçekleştirdiklerini söylemiştir. Protokol imza töreni çekilen toplu fotoğraf sonrası tamamlanmıştır.

İletişime Geçin
Kişisel Verilerin Koruması ile ilgili aydınlatma metnini okudum, bu kapsamda bilgilerimin işlenmesini ve saklanmasını kabul ediyorum.
Bulut hizmetleri konusunda yardıma mı ihtiyacınız var?
Uzman ekibimizle iletişime geçebilirsiniz
Kişisel Verilerin Koruması ile ilgili aydınlatma metnini okudum, bu kapsamda bilgilerimin işlenmesini ve saklanmasını kabul ediyorum.
İletişime Geçin