Bulutistan’ın Üstün Siber Güvenliğine Global Onay

Bulutistan; Microsoft, AWS, Google Cloud gibi bütün büyük ve küresel bulut servis sağlayıcılarında bulunan CSA STAR sertifikası sahibi oldu.

Bulutistan; Microsoft, AWS, Google Cloud gibi bütün büyük ve küresel bulut servis sağlayıcılarında bulunan CSA STAR sertifikası sahibi oldu.

Bulut bilişimin hayatımıza girdiği 2000’li yılların başından bu yana en çok tartışılan konuların başında hep siber güvenlik geldi. Kişi ve kurumlar, kendi erişimlerinden uzak bir alana tüm dijital varlıklarını koyarken bunların kaybolması ya da başkalarının eline geçmesi gibi noktalarda dönem dönem endişelerini dile getirdiler. Bu yüzden de bulut bilişim alanında en çok çalışılanve yatırım yapılan konuların başında güvenlik geldi.

CSA sertifikası alan “Türkiye merkezli ilk bölgesel bulut servis sağlayıcısı”

Güvenlik kavramını en tepeye koyan Türkiye’nin en hızlı büyüyen bulut bilişim sağlayıcısı Bulutistan, bu alanda attığı adımları uluslararası otoritelerden de onaylattı: Bulutistan, Microsoft, AWS, Google Cloud gibi bütün büyük bulut servis sağlayıcılarında bulunan Cloud Security Alliance STAR güvenlik sertifikası aldı. Böylece Bulutistan, CSA STAR sertifikası alan “Türkiye merkezli ilk bölgesel bulut servis sağlayıcısı” unvanına sahip oldu.

Cloud Security Alliance, bulut bilişim konusunda uluslararası arenada standartların belirlenmesi için 2008 yılında hayata geçirilmiş bağımsız ve tüm yapıların üstünde konumlanmış bir topluluk. İçinde güvenlik de bulunan bulutla ilgili birçok konuda sektöre yol gösterirken doğru adımları atan kurumlara da sertifikasyonlar sunuyor.

CSA’nın sunduğu en önemli kurumsal sertifikaların başında Bulutistan’ın aldığı STAR geliyor: Security, Trust, Assuranceve Risk kavramlarının bileşiminden oluşan bu sertifika; “HyperScaler” adı verilen uluslararası bulut hizmet sağlayıcıları seviyesinde bir bulut güvenliğini müşterilerine sağlayabildiğinin göstergesi.

Bulutistan Kurucu Ortağı ve CEO’su Begim Başlıgil STAR sertifikasına sahip olmanın gururunu dile getirirken şöyle konuştu: “Bulutistan 2021 yılında başladığı kurumsal olgunluğunu arttırma projeleri sonucunda hem sistemsel, hem teknolojik hem de altyapı tarafında yaptığı yatırımlarla hizmet seviyesini en tepeye taşıdı. Artık biz de HyperScaler kurumlardan biri haline dönüştük. Bu sertifikanın ön koşulu olan ISO27001 ve ISO27017 şartlarını sağlamış olduk. Bulutta Bilgi Güvenliği konusunda dünyanın en büyük hizmet sağlayıcılarından alınan hizmetle bizimkisi arasında hiçbir fark kalmadı. Türkiye’nin bölgesel bulut servis sağlayıcısı olmaktan gurur duyuyoruz…”

İletişime Geçin
Kişisel Verilerin Koruması ile ilgili aydınlatma metnini okudum, bu kapsamda bilgilerimin işlenmesini ve saklanmasını kabul ediyorum.
Bulut hizmetleri konusunda yardıma mı ihtiyacınız var?
Uzman ekibimizle iletişime geçebilirsiniz
Kişisel Verilerin Koruması ile ilgili aydınlatma metnini okudum, bu kapsamda bilgilerimin işlenmesini ve saklanmasını kabul ediyorum.
İletişime Geçin