SIEM (Security Information and Event Management)

Şirket içi, bulut, çoklu bulut ve hibrit bulut kaynaklarınız genelinde uyarıları otomatik olarak öncelik sırasına alarak ve tehditleri ilişkilendirerek olay araştırmalarını hızlandıran, 7 gün 24 saat altyapı izleme sağlayarak ekibinizin tehdit avına, kalifikasyona, olay müdahalesine ve iyileştirmeye odaklanabilmesi için en son yazılım yamalarını ve güncellemelerini uygulayan Bulutistan SIEM, sezgisel ve tarayıcı tabanlı kullanıcı arayüzü ile tüm bu işleri analistleriniz için oldukça kolay hale getiren bir çözümdür.
BİZİ SEÇƏNLƏR
XÜLASƏ Operasyonel ve güvenlik günlüklerinde gerçek zamanlı tehdit algılama!

SIEM Nedir?

Dinamik ve bulut ölçekli ortamlar için güçlü tehdit algılama sağlayan Bulutistan SIEM çözümü ile tehditleri tespit etmek için özel olarak hazırlanmış, kullanıma hazır entegrasyonlar ve kurallardan yararlanırken, hacimlerinden bağımsız olarak operasyonel ve güvenlik günlüklerini gerçek zamanlı olarak analiz edin.

Geliştiricilerin, güvenlik ve operasyon ekiplerinin, tek bir birleşik platformda güvenlik araştırmalarını hızlandırmak için ayrıntılı gözlemlenebilirlik verilerinden yararlanmasına olanak tanıyın.
Uğur hekayələri

“Demirören Texnologiya Bulutistan Private Cloud xidməti ilə öz bulud infrastrukturunu yaratdı və “Cms Konsolidasiya” layihəsini həyata keçirdi.”

Bulutistan SIEM’in Avantajlarına Yakından Bakın

"Ən yaxşıların seçimi Bulutistan ilə biznesinizi buludlara daşıyın!"
Davranış Analizi
Bulutistan SIEM çözümü, BT ekibinizin ağınıza yalnızca yetkili personel ve cihazların eriştiğinden emin olmasına yardımcı olur. Kimlik bilgileri doğrulanmış olsa bile, etkinliğin yine de izlenmesine olanak tanır. Doğrulanmış kullanıcılardan gelen anormal davranışları işaretler ve gerçek ihlallere dönüşmeden önce anormallikleri yakar.
Tehdit Algılama
Anormal etkinlikleri belirlemek ve eyleme geçirilebilir istihbarat sağlamak için tüm cihazlardan, işletim sistemlerinden, kurumsal güvenlik yazılımından ve ağınızdaki uygulamalardan binlerce veri noktası toplayan Bulutistan SIEM, cihaz etkinliğinin günlüklerini tutar ve bu günlükleri olağandışı etkinlikleri işaretlemek için kullanır. Bu anormallikler algılandığında, sistem BT ekibine güvenlik uyarıları gönderir.
Gerçek Zamanlı İzleme
Bulutistan SIEM tarafından sağlanan gerçek zamanlı izleme, daha hızlı izinsiz giriş tespiti sağlar. Böylece herhangi bir gerçek tehdit, çok fazla veriye erişmeden önce alıkonulabilir. Yazılım bir tehdit algıladığında, güvenlik ekiplerine bir uyarı göndererek tehdidi hızla araştırmalarına veya izole etmelerine olanak tanır. Tehdidin ortaya çıkması ile SIEM sisteminin onu alması arasındaki gecikmeleri önemli ölçüde azaltır.
Hızlı Yanıt Verme Yeteneği
Bulutistan SIEM, diğer siber güvenlik araçlarıyla iletişim kurarak tehditleri engelleyebilir, kontrol altına alabilir veya ortadan kaldırabilir. Bir saldırı devam ederken, SIEM tehdidi algılar ve ardından diğer güvenlik araçlarınıza tehdidin yayılmasını önlemek için talimatlar verir. Çok sayıda farklı konumdan günlük verilerini çektiği için başka bir aracın gözden kaçırmış olabileceği tehditleri belirler.

Sizin üçün ən ideal SIEM həllinə
həllini birlikdə qərar verək.

BULUTISTAN SIEM Neler Sunuyoruz?
Olağandışı Davranışları Algılama

Ayrıcalıklı kullanıcıların gerçekleştirdiği tüm eylemler yakından takip edilir ve bir tehdit veya uzlaşmaya işaret edebilecek olağandışı davranışlar algılanır.

Kimlik Avı Algılama

Bir kimlik avı e-posta’sını alan kişiyi, içindeki herhangi bir bağlantıya tıklanıp tıklanmadığını veya yanıt verilip verilmediğini takip etmek için kullanılır.

Yükleri ve Çalışma Sürelerini İzleme

Çeşitli sunucu ve hizmetlerde yük, çalışma süresi ve yanıt süresini sürekli olarak izlemek mümkündür.

Günlük Yönetimi

Günlük verilerinin toplanmasını normalleştirebilir ve merkezileştirebilir. Bu, sorunsuz analiz ve güvenlik korelasyonu sağlar.

Tehdit Avcılığı

İşletme genelindeki tüm yerlerden güvenlik verilerine erişim sağlar.

Neden Bulutistan
SIEM?
Ən yaxşıların seçimi olan Bulutistan ilə biznesinizi buludlara daşıyın!
Eyleme Dönüştürülebilir İstihbarat
Ağınızdaki tüm donanım, uygulamalar ve siber güvenlik araçlarından günlük verilerini toplayıp araştırmalara daha fazla bağlam sağlayarak ağınızı güçlendirmek için size daha fazla eyleme dönüştürülebilir istihbarat sağlıyoruz.
Daha Hızlı Algılama ve Yanıt
Ağınızı gerçek zamanlı olarak izliyoruz ve bunu bir insandan daha hızlı yaptığımız için ağınızda olaylar olduğunda daha hızlı izinsiz giriş algılama ve yanıt süreleri elde etmenize olanak tanıyoruz.
Otomatik Yanıt Protokolleri
Sürekli izleme ve kötü amaçlı yazılım taraması gibi tekrarlayan veya yoğun emek gerektiren görevleri otomatikleştirmenize olanak tanıyoruz, böylece BT ekibiniz uzmanlıklarını daha önemli olan yerlerde kullanmaya odaklanabiliyor.
En Hızlı Büyüyen Teknoloji Şirketi
Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EMEA) bölgesindeki en hızlı büyüyen teknoloji firmalarının belirlendiği Deloitte Technology Fast 500 EMEA listesinde Bulutistan Türkiye’nin birinci, bölgenin ise 20. en hızlı büyüyen teknoloji şirketidir.

Rakamlarla Bulutistan

"En iyilerin tercihi Bulutistan ile işletmenizi buluta taşıyın!"
500+
Toplam
Müşteri
50+
Toplam
Veri Hacmi (PB)
%99.9+
Toplam
SLA
50+
Yurtdışı
Hizmeti

Bulud Əsaslı Xidmətlərimiz

"Ən yaxşıların seçimi Bulutistan ilə biznesinizi buludlara daşıyın!"
Infrastructure as a Service
"Ən yaxşıların seçimi Bulutistan ilə biznesinizi buludlara daşıyın!"
Göz At
Storage As a Service
"Ən yaxşıların seçimi Bulutistan ilə biznesinizi buludlara daşıyın!"
Göz At
SAP HANA as a Service
"Ən yaxşıların seçimi Bulutistan ilə biznesinizi buludlara daşıyın!"
Göz At

Texnologiya Mərkəzinin məzmunu

"Ən yaxşıların seçimi Bulutistan ilə biznesinizi buludlara daşıyın!"
Hamısına Bax
İletişim Formu