Load Balancer
(Yük Dengeleyici)

İş yükünüzü iki veya daha fazla bulut sunucusu arasında dağıtmanıza ve dengelemenize olanak tanıyan Bulutistan Load Balancer, altyapınızı, etkinlik artışlarını karşılayacak, kaynak tahsisini optimize edecek ve minimum yanıt süresi sağlayacak şekilde şekillendirmenize yardımcı olan bir çözümdür. Yük dengeleyicilerinizi ve bağlantılarını sadece birkaç tıklamayla doğrudan kontrol panelinden kolay ve hızlı bir şekilde yapılandırmanıza olanak tanıyan Bulutistan, bu şekilde herhangi bir sunucunun aşırı yüklenmesinin önüne geçer.
BİZİ SEÇƏNLƏR
XÜLASƏ Güvenli, istikrarlı ve ölçeklenebilir bir trafik dağıtım hizmeti!

Load Balancer (Yük Dengeleyici) Nedir?

İstemci isteklerini bir bulut ortamında çalışan birden çok uygulama sunucusu arasında dağıtan Bulutistan Load Balancer, diğer yük dengeleme biçimleri gibi, bulut yük dengelemede de uygulama performansını ve güvenilirliğini en üst düzeye çıkarmanızı sağlar ve talebi karşılamak için uygulamayı yukarı veya aşağı ölçeklendirme kolaylığı sunar.

Yük dengeleme algoritmalarımız, yük dengeleyiciler belirli bir sunucunun (veya sunucu grubunun) daha hızlı aşırı yüklenip yüklenmeyeceğini belirleyebilir ve trafiği daha sağlıklı kabul edilen diğer düğümlere yönlendirebilir. Bu gibi proaktif yetenekler, bulut hizmetlerinizin kullanılamaz hale gelme olasılığını önemli ölçüde azaltır.
Uğur hekayələri

“Demirören Texnologiya Bulutistan Private Cloud xidməti ilə öz bulud infrastrukturunu yaratdı və “Cms Konsolidasiya” layihəsini həyata keçirdi.”

Bulutistan Load Balancer Çözümlerinin Avantajlarına Yakından Bakın

"Ən yaxşıların seçimi Bulutistan ilə biznesinizi buludlara daşıyın!"
Artırılmış Ölçeklenebilirlik
Yükü veri merkezlerimizdeki çeşitli hizmetleriniz arasında dağıtmanıza olanak tanıyan Bulutistan Load Balancer çözümü, web sitesi trafiğini kontrol etmek için ölçeklenebilirlik sağlayarak elde edilen üst düzey trafiği yönetmeyi mümkün kılar. Bir bulut hizmeti çöktüğünde, trafiği çöken kaynaktan yeniden yönlendirmede ve iş yükünü bulut ortamında başka bir kaynağa kaydırmada oldukça etkilidir.
Yüksek Maliyet Avantajı
Bulutistan Load Balancer çözümü, genellikle donanım aygıtlarından daha az maliyetlidir ve bakımı için daha az zaman, çaba ve dahili kaynak gerektirir. Ayrıca uygulanması daha kolaydır. Bu, işletmelerin istemci uygulamaları üzerinde çok daha hızlı çalışmasına ve daha düşük maliyetle daha iyi sonuçlar almasına olanak tanır.
Daha Fazla Esneklik
Bulutistan Load Balancer çözümü, trafiği yönlendirir ve birkaç sunucu ve ağ birimi arasında dağıtır. İş yükü farklı ağ sunucuları veya birimleri arasında dağıtıldığında, bağlantılı düğümler zincirindeki belirli bir düğüm iş yükünü alamasa bile, yük hemen başka bir etkin düğüme taşınır. Bu sayede uygulama trafiğini kolaylıkla ve esneklikle yönetir.
Yüksek Performanslı TCP
Uygulama ihtiyaçlarınıza göre saniyede en az 100.000 ila 400.000 arasındaki bağlantıları desteklemek üzere tasarlanmış Bulutistan Load Balancer çözümü, sunucuların yük dengeleyiciden geçmek zorunda kalmadan doğrudan istemcilere yanıt vermesini sağlamak için Direct Server Return - Doğrudan Sunucu Dönüşü’nden (DSR) yararlanır.

Sizin üçün ən ideal Load Balancer həllinə
həllini birlikdə qərar verək.

BULUTISTAN LOAD BALANCER Kullanım Senaryoları?
Yüksek Hacimli Dosya Teslimatı

Yükte artan dalgalanmalar yaşanmasına sebep olabilecek büyük dosya teslimatlarında tutarlı bir dosya aktarım hızı sağlamak için bu dalgalanmaları azaltır.

Yüksek ve Değişen Trafik

Trafiğin boyutu ne olursa olsun, web sitesinin tüm yükünü farklı sunuculara eşit olarak böler ve minimum yanıt süresinde maksimum sonuçlar sağlar.

Kesintisiz Uygulanan Yükseltmeler

Uygulama düğümleriniz herhangi bir kesinti olmadan yükseltilir, düğümler otomatik olarak eklenir veya kaldırılır.

Değişken veya Mevsimsel Aktivite

Trafik hacminde çok hızlı mevsimsel değişimler yaşayan web siteleri için ölçeklenebilir trafik dağıtımını sağlar.

Neden Bulutistan
Load Balancer?
Ən yaxşıların seçimi olan Bulutistan ilə biznesinizi buludlara daşıyın!
Yüksek Performanslı Uygulamalar
Load Balancer çözümümüzle hizmetlerinizi ölçeklendiriyoruz, artan trafiğin verimliliği düşürmemesini sağlıyoruz, her zaman yüksek performansı korumak için devreye girerek iş yükünü dağıtıyoruz.
Trafik Dalgalanmalarıyla Başa Çıkma Yeteneği
Trafik artışlarını önlemek için birkaç BT uzmanı ile çalışmamanız için sunucu isteklerini yöneterek her sunucunun verimli ve yüksek performanslı bir kapasitede çalışmasını sağlıyoruz.
7/24 Profesyonel Destek
Uzman ekibimiz, gerçek zamanlı yanıtlar sağlayarak 7 gün 24 saat desteğe hazırdır ve herhangi bir problemle karşılaştığınızda, zaman kaybetmeden anında çözüme ulaşmanızı sağlar.
En Hızlı Büyüyen Teknoloji Şirketi
EMEA bölgesindeki en hızlı büyüyen teknoloji firmalarının belirlendiği Deloitte Technology Fast 500 EMEA listesinde Türkiye’de 1., bölgede ise 20. en hızlı büyüyen teknoloji şirketiyiz.

Rakamlarla Bulutistan

"En iyilerin tercihi Bulutistan ile işletmenizi buluta taşıyın!"
500+
Toplam
Müşteri
50+
Toplam
Veri Hacmi (PB)
%99.9+
Toplam
SLA
50+
Yurtdışı
Hizmeti

Bulud Əsaslı Xidmətlərimiz

"Ən yaxşıların seçimi Bulutistan ilə biznesinizi buludlara daşıyın!"
Infrastructure as a Service
"Ən yaxşıların seçimi Bulutistan ilə biznesinizi buludlara daşıyın!"
Göz At
Storage As a Service
"Ən yaxşıların seçimi Bulutistan ilə biznesinizi buludlara daşıyın!"
Göz At
SAP HANA as a Service
"Ən yaxşıların seçimi Bulutistan ilə biznesinizi buludlara daşıyın!"
Göz At

Texnologiya Mərkəzinin məzmunu

"Ən yaxşıların seçimi Bulutistan ilə biznesinizi buludlara daşıyın!"
Hamısına Bax
İletişim Formu